Lacrosse > V neděli si Češky připsaly první výhru - kopie

V neděli si Češky připsaly první výhru - kopie

19.4.2009

(pur) - Český ženský reprezentační tým zakončil své účinkování v Liverpoolu nedělním přípravném utkáním proti místnímu výběru Jngla Belles, které český celek vyhrál 10:7. Průběh zápasu byl poměrně vyrovnaný, ale ve druhém poločase Češky zlepšily svou hru a zaslouženě zvítězily.

Česká republika – Jngla Belles 10:7 (5:2, 5:5)

Turnajový výběr Jngla Belles, (šlo o hráčky, které právě přešly z juniorského věku mezi dospělé), nastoupil jen ve dvanácti lidech bez střídání. Česká reprezentace se ale v úvodu trápila a nedokázala své útoky dotáhnout do úspěšného konce a góly nedávala ani z trestných střel. Hra byla z české strany velmi neurovnaná a často i pasivní. Na vedoucí gól soupeře ze třetí minuty odpověděly Češky až o téměř čtvrthodinu později po průniku Koubové. Po následném oddechovém času začaly české hráčky agresivněji a brzy šly do vedení, o které se postarala Klimoszková. Následně proměnila trestnou střelu Koubová. Jngla Belles sice dokázali zkorigovat, ale Srchová zblízka a v poslední sekundě úvodního dějství Koubová připravily pro český tým vedení 5:2.

Přesto bylo třeba ve druhém poločasu ze strany českého výběru přidat. Jenže zatímco gólové šance hráček v červeném zůstaly bez využití, anglický celek dokázal z brejků či povedených akcí trestat. A tak byl ve 44. minutě stav nerozhodný 5:5. Poslední čtvrthodina utkání ale českému celku vyšla náramně. Trpělivé útoky a přesně mířené střely znamenaly potřebný náskok ve skóre, který byl tentokrát po právu zasloužený. Protivník ještě stihl korigovat na 7:8, ale překvapivá střela Chudlařské z úhlu a trefa Gründlerové vynesly Češkám konečnou výhru 10:7. Šlo o první vítězství ze čtyř zápasů ve třech dnech, které v Liverpoolu český tým odehrál. Všechny však posloužily jako dobrá příprava před červnovým mistrovstvím světa v Praze, do jehož začátku schází necelé dva měsíce.