Lacrosse > Češky sehrály kvalitní utkání s Walesem - kopie

Češky sehrály kvalitní utkání s Walesem - kopie

17.4.2009

(pur) - Český ženský národní tým sehrál po dlouhé a únavné cestě v pátek odpoledne v anglickém Liverpoolu přátelské utkání s elitním týmem Walesu. Češky sice prohrály 2:9, ale výrazně zlepšený výkon ve druhém poločase je příslibem pro víkendový turnaj Home International, jehož béčkové části se česká reprezentace zúčastní.

Na nerovném hřišti Birkenhead School nastoupila česká reprezentace po třicetihodinové cestě (s přestávkou v Kolíně nad Rýnem) proti Walesu. V době zápasu sice nepršelo, ale foukal ostrý vítr a hřiště bylo podmáčené. Češky nastoupily v nových červených dresech a v úvodu pozorně bránily, pak ale důraznější Walešanky začaly využívat chyb a do třinácté minuty vedly už 4:0. Ani oddechový čas českému celku moc nepomohl. Ten často zbytečně chyboval a nabídl soupeřkám míček dokonce i z trestné střely. Wales dokázal do poločasu vstřelit ještě další branky a po úvodním dějství vedl už 7:0. Český tým dokázal za třicet minut (hrálo se jen hrubý čas) vystřelit pouze jednou na branku.

Po přestávce se ale obraz hry výrazně změnil. Výrazně lépe fyzicky připravené Češky si začaly lépe přihrávat a vypracovaly si také slibné příležitosti. Jenže Koubové a pak i Chudlařské v rozhodující chvíli vypadl míček z lakrosky. Až ve 38. minutě se po rychlém přenosu a dravé akci prosadila Srchová.  Pozorná obrana českého týmu už nepouštěla soupeřky do tolika šancí a naopak přidaly svěřenkyně trenéra Mrlíka ještě jednu trefu. Na něm měla velký podíl Eva Chudlařská. Ta nejdříve v dobré pozici nestihla zakončit, ale pak svým důrazem donutila jednu z protihráček k vlastnímu gólu.

Pro český výběr to mohlo být ještě veselejší, ovšem o další branky se připravil zbytečnými ztrátami v útoku. Když už mohly jít hráčky v červeném po dvojnásobném ofsadju Walesu ve čtyrech na jedinou obránkyni, skončila akce střelou Chudlařské do vyběhnuvší brankářky. Soupeř dokázal po rychlém brejku a z trestné střely uzavřít skóre na 9:2, ovšem zlepšený výkon českého týmu je příslibem pro další víkendové zápasy v Liverpoolu.

Už v sobotu se totiž Češky v rámci béčkového turnaje Home International střetnou od devíti hodin s Walesem "B" a od 13 hodin nastoupí proti Anglii "C".