Lacrosse > Trenér české ženské reprezentace zveřejnil nominaci na mistrovství světa - kopie

Trenér české ženské reprezentace zveřejnil nominaci na mistrovství světa - kopie

28.4.2009

(pur) - Trenér české ženské lakrosové reprezentace Martin Mrlík zveřejnil osmnáctičlennou nominaci pro mistrovství světa, které se bude hrát od 17. do 27. června v Praze. Český tým posílí také dvě hráčky ze Spojených států amerických s českými kořeny.

K devíti už dříve nominovaným hráčkám připojil reprezentační trenér Martin Mrlík dalších devět, včetně dvou brankářek. Osmnáctičlenný výběr se teď bude intenzivně připravovat na světový šampionát, do jehož začátku chybí pouze jednapadesát dní. „Nominace se může měnit v podstatě až do posledního dne, ale v našem případě by šlo jen o vynucené změny v případě nějakého zranění,“ uvedl Mrlík.

Ten je spokojený s aktuální formou týmu po fyzické a technické stránce, přesto je ještě co zlepšovat. „Jsme po kvalitní kondiční přípravě dobře nachystáni, také v technice jsme udělali velký kus práce, i když ještě na něčem budeme pracovat. Co se týče taktických věcí, tak především signály se teprve budou pilovat podle konkrétních hráček,“ nastínil Mrlík situaci. Český výběr čekají těsně před mistrovstvím ještě tři přípravné zápasy.

„Střetneme se dvakrát s týmem z Cornell University z USA, třetí utkání budeme hrát proti Anglii,“ přiblížil Mrlík. Ten už bude moci deset dní před startem šampionátu počítat také s dvěma posilami ze zámoří – Kristynou Hnizdovou a Allison Hubschmannovou. „Kristyna hrála za český tým už vloni na mistrovství Evropy a Allison reprezentovala na juniorském mistrovství světa. Je to natolik kvalitní hráčka, že se s týmem určitě sehraje a bude nám jen ku prospěchu,“ pochvaloval si Mrlík zajímavé posílení.

Nominace české reprezentace na mistrovství světa 2009 v Praze:
Adéla Blahovcová (LCC Radotín), Veronika Brychcínová (FTVS Retro Team), Anna Dočkalová (FTVS Retro Team), Daniela Dřevíkovská (LK Slavia Flamingo), Pavla Gründlerová (LC Inferno), Kristyna Hnizda (Stevenson University), Allison Hubschmann (Georgetown University), Eva Chudlařská (FTVS Retro Team), Barbara Klimoszková (FTVS Retro Team), Anna Kopecká (LCC Radotín), Simona Kordačová (FTVS Retro Team), Tereza Koubová (LC Inferno), Alice Králíčková (LCC Radotín), Eva Mahová (LK Slavia Flamingo), Dagmar Merrellová (LCC Radotín), Jana Palajíčková (SK Lacrosse Jižní Město), Lenka Pešková (LCC Radotín) a Michaela Srchová (LCC Radotín).

Náhradnice:
Klára Chybiorzová (LK Slavia Flamingo), Tereza Karnetová (LCC Radotín), Dominika Brožková (LK Slavia Flamingo).

Trenér: Martin Mrlík, Asistent: Andrew Hubschmann, Kondiční trenér: Filip Bažant.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%