Lacrosse > Mužský lakros > Reprezentace ČR už má definitivní podobu

Reprezentace ČR už má definitivní podobu

14.6.2010

(pch) - Česká reprezentace, která se pod vedením Martina Mrlíka připravuje na červencové mistrovství světa v Manchesteru, má už definitivní podobu. Kromě české lakrosové špičky se v ní sejdou i čtyři krajánci, kteří až na jednoho český lakros velmi dobře znají. Zoom gallery

„Letos to byla těžká práce, ale myslím si, že lepší tým v současné době nelze postavit. Teď nás čeká poslední fáze přípravy – vytvořit partu a přesvědčit každého, aby dřel pro tým. Velkou zásluhu na tvorbě týmu má Pavel Semerák, který dokázal vyjednat zahraniční posily – Briana Hubschmanna, Cheta Koneczneho, Jonathana Munka a Tomase Kralovence. Díky tomu máme na každém postu hráče světové extratřídy,“ říká Martin Mrlík.

Zajímavé určitě bude, jak se Chet Koneczny a Jonathan Munk vypořádají s přechodem na field lakros (i když Jonathan s fieldem začínal) – podle slov hlavního kouče by ale u dobrých hráčů s tím neměl být žádný problém. Martin Mrlík se ani nebojí nějakých manýr ze strany hvězdy NLL Cheta Koneczneho. „Je to tvrdý chlapík a profík. Nebojím se, že bych ho nezvládl,“ říká. Zoom gallery

Na českou část reprezentace se můžete přijít podívat v úterý do Malešic, kde od 19.00 sehraje přátelské utkání s americkým výběrem USA AI. Den nato do Čech dorazí brankářská hvězda českého výběru, Tomas Kralovenec, aby se připojila k části týmu, která vystoupí na velkém turnaji v Berlíně pod hlavičkou LCC Radotín.

Celou reprezentaci bez tří zbývajících krajánků můžete od středy 23. června do soboty 26. června povzbudit na turnaji Prague Cup v areálu Slavie Praha (rozpis utkání najdete na konci článku). Trojice severoamerických posil se k týmu připojí až přímo v dějišti mistrovství světa v Manchesteru, kde ve středu 14. července český tým změří síly v přátelském utkání s Japonskem, a v pátek již v rámci základní skupiny MS nastoupí proti Itálii, v sobotu proti Mexiku a v neděli proti Švédsku.

Chet Konezcny (26) hrál za York University (současně dokonce nastupoval jako quaterback v univerzitním týmu amerického fotbalu), Victoria Shamrocks (WLA) a v NLL po dvou letech v přípravném týmu Toronto Rock, kam byl draftován v roce 2004, odešel v roce 2010 jako volný hráč do Orlando Titans, kde se postupně vypracoval do pozice týmové hvězdy. Na Mistrovství světa v halovém lakrosu v Halifaxu v roce 2007 nastoupil za Českou republiku.

Thomas Kralovenec (22) začínal v univerzitním týmu Le Moyne. V letech 2006 a 2007 získal titul mistra státu Connecticut, v roce 2007 se stal nejužitečnějším hráčem. V současné době hraje za Fairfield University. 

Jonathana Munka známe dobře i z našich arén – nastupoval za Radotín ve finálové sérii v roce 2009. Jeho domovským týmem je fieldový Notre Dame de Namur University a dnes hraje box lakros za Maple Ridge Burrards.

Brian Hubschmann (26) také není českým fanouškům neznámý. V reprezentaci se představil už na MS ve field lakrosu v roce 2006 v Londonu. Je to field lakrosový specialista, jehož tah na bránu nepochybně zvýší naši útočnou sílu. Již pět let nastupuje za univerzitní tým Notre Dame. Je velmi talentovaný a všestranný.

Po nepříliš lichotivém 15. místě na posledním MS v kanadském Londonu český lakros touží a potřebuje výraznější úspěch. Držíme palce, ať se to podaří nyní.

Sestava ČR:
Brankáři: Thomas Kralovenec (7), Ladislav Čížek (6)
Obrana: Jakub Hanzlík (25), Martin Hodaň (14), Ladislav Kopfstein (22), Jakub Kos (1), Michal Mára (9), Aleš Veselý (12)
Středopolaři: Martin Mrlík (5), Jakub Nosek (8), Jakub Nováček (4), Dominik Pešek (3), Vojtěch Schaffner (16), Jonathan Munk (2), Chet Koneczny (21), Petr Poupě (18), Tomáš Beran (24)
Útok: Emil Moravec (11), Brian Hubschmann (26), Ondřej Sochna (13), Pavel Došlý (10)
Coach: Martin Mrlík

Termíny utkání České republiky na Prague Cupu 2010:

středa 23. června15:00 hod.Lax Ratz v. Česká republika
 17:00 hod.Česká republika v. Global Players
   
čtvrtek 24. června15:00 hod.Česká republika v. Global Starz
 17:00 hod.Big 3 Lax v. Česká republika

Další info na www.lacrossepraguecup.com

Petr Chmelař

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 402

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%