Lacrosse > Mužský lakros > Reprezentace ČR už má definitivní podobu

Reprezentace ČR už má definitivní podobu

14.6.2010

(pch) - Česká reprezentace, která se pod vedením Martina Mrlíka připravuje na červencové mistrovství světa v Manchesteru, má už definitivní podobu. Kromě české lakrosové špičky se v ní sejdou i čtyři krajánci, kteří až na jednoho český lakros velmi dobře znají. Zoom gallery

„Letos to byla těžká práce, ale myslím si, že lepší tým v současné době nelze postavit. Teď nás čeká poslední fáze přípravy – vytvořit partu a přesvědčit každého, aby dřel pro tým. Velkou zásluhu na tvorbě týmu má Pavel Semerák, který dokázal vyjednat zahraniční posily – Briana Hubschmanna, Cheta Koneczneho, Jonathana Munka a Tomase Kralovence. Díky tomu máme na každém postu hráče světové extratřídy,“ říká Martin Mrlík.

Zajímavé určitě bude, jak se Chet Koneczny a Jonathan Munk vypořádají s přechodem na field lakros (i když Jonathan s fieldem začínal) – podle slov hlavního kouče by ale u dobrých hráčů s tím neměl být žádný problém. Martin Mrlík se ani nebojí nějakých manýr ze strany hvězdy NLL Cheta Koneczneho. „Je to tvrdý chlapík a profík. Nebojím se, že bych ho nezvládl,“ říká. Zoom gallery

Na českou část reprezentace se můžete přijít podívat v úterý do Malešic, kde od 19.00 sehraje přátelské utkání s americkým výběrem USA AI. Den nato do Čech dorazí brankářská hvězda českého výběru, Tomas Kralovenec, aby se připojila k části týmu, která vystoupí na velkém turnaji v Berlíně pod hlavičkou LCC Radotín.

Celou reprezentaci bez tří zbývajících krajánků můžete od středy 23. června do soboty 26. června povzbudit na turnaji Prague Cup v areálu Slavie Praha (rozpis utkání najdete na konci článku). Trojice severoamerických posil se k týmu připojí až přímo v dějišti mistrovství světa v Manchesteru, kde ve středu 14. července český tým změří síly v přátelském utkání s Japonskem, a v pátek již v rámci základní skupiny MS nastoupí proti Itálii, v sobotu proti Mexiku a v neděli proti Švédsku.

Chet Konezcny (26) hrál za York University (současně dokonce nastupoval jako quaterback v univerzitním týmu amerického fotbalu), Victoria Shamrocks (WLA) a v NLL po dvou letech v přípravném týmu Toronto Rock, kam byl draftován v roce 2004, odešel v roce 2010 jako volný hráč do Orlando Titans, kde se postupně vypracoval do pozice týmové hvězdy. Na Mistrovství světa v halovém lakrosu v Halifaxu v roce 2007 nastoupil za Českou republiku.

Thomas Kralovenec (22) začínal v univerzitním týmu Le Moyne. V letech 2006 a 2007 získal titul mistra státu Connecticut, v roce 2007 se stal nejužitečnějším hráčem. V současné době hraje za Fairfield University. 

Jonathana Munka známe dobře i z našich arén – nastupoval za Radotín ve finálové sérii v roce 2009. Jeho domovským týmem je fieldový Notre Dame de Namur University a dnes hraje box lakros za Maple Ridge Burrards.

Brian Hubschmann (26) také není českým fanouškům neznámý. V reprezentaci se představil už na MS ve field lakrosu v roce 2006 v Londonu. Je to field lakrosový specialista, jehož tah na bránu nepochybně zvýší naši útočnou sílu. Již pět let nastupuje za univerzitní tým Notre Dame. Je velmi talentovaný a všestranný.

Po nepříliš lichotivém 15. místě na posledním MS v kanadském Londonu český lakros touží a potřebuje výraznější úspěch. Držíme palce, ať se to podaří nyní.

Sestava ČR:
Brankáři: Thomas Kralovenec (7), Ladislav Čížek (6)
Obrana: Jakub Hanzlík (25), Martin Hodaň (14), Ladislav Kopfstein (22), Jakub Kos (1), Michal Mára (9), Aleš Veselý (12)
Středopolaři: Martin Mrlík (5), Jakub Nosek (8), Jakub Nováček (4), Dominik Pešek (3), Vojtěch Schaffner (16), Jonathan Munk (2), Chet Koneczny (21), Petr Poupě (18), Tomáš Beran (24)
Útok: Emil Moravec (11), Brian Hubschmann (26), Ondřej Sochna (13), Pavel Došlý (10)
Coach: Martin Mrlík

Termíny utkání České republiky na Prague Cupu 2010:

středa 23. června15:00 hod.Lax Ratz v. Česká republika
 17:00 hod.Česká republika v. Global Players
   
čtvrtek 24. června15:00 hod.Česká republika v. Global Starz
 17:00 hod.Big 3 Lax v. Česká republika

Další info na www.lacrossepraguecup.com

Petr Chmelař

 

 

Právě se hraje

 

Anketa

Soutěže ČSML
Celkem hlasů 22
Souhlasíte, aby se obě hlavní soutěže ČSML hrály souběžně během celé sezóny?