Lacrosse > Reprezentace absolvovaly lyžařské soustředění na Benecku - kopie

Reprezentace absolvovaly lyžařské soustředění na Benecku - kopie

24.2.2012 Širší výběry mužské a ženské lakrosové reprezentace, připravující se na letošní mistrovství Evropy v Amsterdamu, se vypravily na zimní víkendové soustředění do „běžeckého ráje“ na Benecku v Krkonoších.

V pátek večer se po mírných dopravních komplikacích způsobených množstvím sněhu na silnicích sešlo v chatě Na Špici celkem 42 reprezentantů obou výběrů.

Mužská část výpravy se v sobotu vypravila na běžkách směrem na Horní Mísečky, kde hráči absolvovali dva závody – individuální v běhu na 2,5 km a týmový v modifikovaném biatlonu, v němž střelbu nahradil hod lakrosovým míčkem na cíl. V běhu se na prvních třech místech umístili Marek Brada, Martin Mrlík a Martin Hodaň, v biatlonu zvítězila čtveřice Martin Hodaň, Jirka Loskot, Jakub Drozd a Michal Roubíček. Hráči pak ještě otestovali sílu paží v krátkém závodě v jízdě soupaž. V tom těsně vyhrál Radek Skála před Martinem Mrlíkem a Martinem Hodaněm. O výsledky však tolik nešlo, koneckonců bylo jasně vidět, kdo z hráčů na běžkách pravidelně jezdí a pro koho jde o naprosto exotickou činnost. Podstatné bylo, aby se lépe seznámil tým, ve kterém je řada nových hráčů.

Ženská reprezenatce měla podobný program v okolí chaty Na Rovince. Večerní hodiny strávili reprezentanti u sledování videa ze zámořské NCAA.

Nedělní program byl už společný pro obě reprezentace. Jednotlivé skupiny rozdělené na základě sobotních výkonů se vydaly po okolí Benecka s cílem vyfotografovat pět určených kontrol. K tomu bylo potřeba nejen běžet, ale hlavně vymyslet strategii, jak se ke kontrolám dostat co nejefektivněji. V této skupinové soutěži byla nakonec nejúspěšnější čtveřice ve složení Alice Králíčková, Vašek Němec, Roman Seidl a Jindra Plecitý, která vymyslela originální a ve finále vítěznou taktiku.

Až na drobné ztráty, zlomenou běžku a několik modřin po pádech se akce vydařila. Dokonce byla objevena zatím zcela neznámá zimní cesta z Horních Míseček do Vítkovic, potvrzující známé pravidlo, že oč je zkratka delší, o to je méně pohodlná. Uvidíme, zda se ujme nový název podle navigátora objevitelského týmu „Beranova cesta“.

Je potěšitelné sledovat aktivní a pozitivní přístup hráčů k přípravě (např. Vašek Němec neváhal dorazit za týmem i potom, co se teprve v noci na sobotu vrátil ze Švýcarska a musel absolvovat ranní cestu autobusem a čtyřkilometrovou pěší túru do místa soustředění). Je to příslibem dobrého výsledku na ME, které začíná v Amsterdamu 20. června. Mělo by se ho zúčastnit 17 mužských a 12 ženských týmů.

Další fotky najdete na stránce týmu na facebooku.

Jan Barák, Ondřej Mika

 

 

 

 

 

Právě se hraje

 

Anketa

Jak se vám líbí film Globální lakrosová vesnice? (Známkujte jako ve škole)
Celkem hlasů 6