Lacrosse > Reparát s JM se Pardubicím nepovedl

Reparát s JM se Pardubicím nepovedl

19.4.2017

(dz) V úterní chladný jarní podvečer nastoupili hráči Pardubic ke svému druhém domácímu utkání a poslednímu hranému na venkovním neosvětleném hřišti, tentokrát proti ambiciosnímu týmu pražského Jižního Města.

Další zápasy už můžete v Pardubicích sledovat v malé hale Tipsport arény, kde se lakrosová sezóna otevře v pondělí 24.4.2017 ve 20 hodin přátelským utkání domácího LC proti tureckému týmu Istanbul Sultans.

Ale zpět k utkání NBLL. Hostující tým dorazil na rozdíl od domácího v plném počtu a tak to ani nevypadalo, že se hraje v Pardubicích. Odrazem toho byl i začátek hry, kterou hráči JM zcela ovládli a po krátké době již vedli o tři branky. Zdravé jádro domácích ale nesložilo zbraně a naopak Pardubice začaly hrát svou klasickou taktickou hru. Nepouštěly se do bezhlavých útoků, s míčem v držení čekaly na příležitost, a ta když se objevila, zakončovaly. Výsledkem toho byl nerozhodný stav na konci první periody 3:3. Bohužel také došlo ke zranění pardubického obránce Beka a prořídnutí už tak dost řídké střídačky domácích.

Východočeši však nadále drželi vyrovnané skóre zápasu ve druhé periodě, kdy dorazily polské posily a zdálo se, že budeme svědky dalšího drama těchto soupeřů do poslední vteřiny utkání. Bohužel se tomu tak nestalo a rychlost pardubických posil byla spíše na škodu. Rychlé ztráty míče, nepřesné nahrávky a zbrklé střely ze strany domácích a naopak soustředěná hra hostů zakončovaná přesnými střelami do sítě brankařů Sadílka a od poloviny zápasu i Břízy měly za následek odskočení JM o šest branek.

V poslední periody se ještě Pardubice snažili s výsledkem něco udělat, ale výkony brankaře hostů Bartušky a malá střelecká přesnost a klid v zakončení větší změnu na ukazateli skóre nedovolili. Jižní Město nakonec porazilo Pardubice v poměru 16:11, na čemž se brankami podíleli zejména domácí Jan Skokan a z hostů Pavel Došlý, Milan Černík a Jáchym Plecháček.

LC Pardubice vs. SK Lacrosse Jižní Město 11:16 (3:3, 2:6, 3:5, 3:2)

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%