Lacrosse > Ženský lakros > Radotínské Girls jsou klubovými mistryněmi Evropy

Radotínské Girls jsou klubovými mistryněmi Evropy

18.9.2018

Radotínské LCC Girls o víkendu v belgickém Gentu vyhrály Ken Galluccio Cup – evropský pohár mistrů. Ve finále porazily anglické šampionky Centaurs Lacrosse Club 13:9, a prolomily tak dlouholetou hegemonii týmů z Británie.

V základní skupině neměly radotínské hráčky kromě svého pozdějšího finálového rivala vážnějšího soupeře. Na úvod si Girls poradily s rakouskými Union Cheriators 18:4 a v zápase proti outsiderovi skupiny, irskému týmu University of Dublin, stačilo na vítězství 24:1 hrát na čtvrt plynu. Druhý hrací den se Girls rozcvičily na belgických Ghent Gazelles (20:0) a pak nastoupily ke svému prvnímu zápasu proti Angličankám.

Soupeř začal zápas lépe a vypracoval si náskok 3:0. Radotínské hráčky se ale postupně dostaly do tempa a hru srovnaly. Rozhodující byla třetí čtvrtina, kterou Girls vyhrály 4:0 a otočily skóre na 8:6. Angličanky pak vyrovnaly na 8:8. Tereza Laláková ale opět strhla vedení na stranu Girls. V napínavém závěru Girls nejprve ztratily míč a dovolily soupeři vyrovnat, ale Anna Lottman gólem v poslední vteřině zápasu rozhodla o vítězství Girls 10:9.

Poslední zápas základní skupiny proti švédské Farstě by opět jednostranný a po výhře 15:2 postoupily Girls do semifinále z prvního místa.

Soupeřem jim byly norské šampionky z Christianie. Norky byly atletičtější než většina ostatních týmů a zápas měl tempo. Nicméně technicky a herně na radotínská děvčata neměly. Výsledek 13:1 byl ale možná až příliš krutý. Ve druhém semifinále svedly Angličanky z Centaurs bitvu s německými mistryněmi z Mnichova a zvítězily jen o gól 6:5. Mnichovanky pak v zápase proti Christianii vybojovaly bronz.

Do finálového zápasu vstoupily radotínské hráčky lépe a Adéla Blahovcová otevřela skóre už v první minutě. Angličanky ale odpověděly a nastala napínavá přetahovaná. O půli vedly Girls o gól 6:5. Ve třetí čtvrtině se ale radotínským hráčkám povedlo utrhnout na rozdíl tří gólů a po poslední přestávce zvyšovala Markéta Malinovská na 10:6. Angličanky sice v posledním náporu dokázaly stáhnout na rozdíl dvou branek, ale Girls odehrály závěr zápasu zkušeně, nedopustily se žádných zbytečných chyb a posledním střelcem byla Kateřina Hlavsová, která upravila na konečných 13:9.

Girls předváděly výborný týmový lakros. Góly padaly po krásných kombinacích a sehranost týmu, který na sobě pod vedením trenérky Simony Barákové dlouhodobě a houževnatě pracuje, byla hlavním trumfem. Zpoza pečlivé obrany navíc vše jistila brankářka Kateřina Dvořáková, která si za svůj výkon vysloužila cenu pro nejužitečnější hráčku turnaje. Pět radotínských hráček se navíc seřadilo v první desítce kanadského bodování (3. Michaela Srchová, 5. Anna Lottmann, 7. Adéla Blahovcová, 8. Tereza Karnetová, 10. Markéta Malinovská).

LCC Girls jsou jádrem reprezentace a jejich současná forma je příslibem pro mistrovství Evropy, které se koná napřesrok v Izraeli.

V mužském turnaji skončil český zástupce SK Lacrosse Jižní Město na solidním čtvrtém místě poté, co v semifinále nestačil na pozdějšího vítěze Poynton Lacrosse z Anglie a v zápase o bronz podlehl norskému mistru s Osla 2:3. Druhý v turnaji mužů skončil tým Mnichova.

LCC Radotín děkuje firmě Hertz za výhodné zapůjčení aut pro dopravu na turnaj.