Lacrosse > Mužský lakros > Radotín uvidí radotínské finále NBLL

Plecitý se ke svému obávanému zakončení nedostal. Foto Vojtěch JakubecPlecitý se ke svému obávanému zakončení nedostal. Foto Vojtěch Jakubec
Jakub Mareš držel svůj tým. Foto Vojtěch JakubecJakub Mareš držel svůj tým. Foto Vojtěch Jakubec
Jakub Mareš držel svůj tým. Foto Vojtěch Jakubec
Ani Beran nedokázal Malešice vyburcovat. Foto Vojtěch JakubecAni Beran nedokázal Malešice vyburcovat. Foto Vojtěch Jakubec
Ani Beran nedokázal Malešice vyburcovat. Foto Vojtěch Jakubec

(pch) - Radotínský tým ForFun si v úterý večer druhým semifinálovým vítězstvím nad Malešicemi vybojoval postup do finále NBLL, kde se střetne s dalším zástupcem radotínské lakrosové školy, mužstvem LCC.

Obě mužstva začala v teplém podvečeru opatrně, se zataženými obranami a beze spěchu. Malešice překvapivě v tmavých dresech se snažily kombinovat, hráči ForFunu (ti naopak ve žlutých) zase sázeli na přímočarost. Zatímco ale obrana ForFunu pracovala přepečlivě a útočníky protivníka nepustila blíže k brance Jakuba Mareše, na druhé straně se objevila nějaká okénka. Těch využili postupně Máchal, Weiss a Gheorghe, kteří zakončovali přesně většinou zblízka nebo po dorážkách. Za Malešice skóroval poprvé (a na dlouhou dobu naposledy) Mrlík ve 4. minutě pěknou střelou se střední vzdálenosti po rychlém přenosu míče z vlastní poloviny. Trápení Malešic pak ilustroval na konci 5. minuty Tolar, který se dostal k odraženému míči na brankovišti, ovšem dezorientovaného Mareše a obránce v brance nedokázal prostřelit.

Do druhé části vstoupily aktivněji Malešice, ovšem úvodní dvě střely Podroužka a Tolara zlikvidoval Mareš. Po pomalejším začátku týmy nyní zrychlily tempo. ForFun začal mít problémy v útočné fázi a Malešice získávaly pomalu navrch. Jejich střelci si ale nedokázali vytvořit dostatečný tlak a čas na důraznější zakončení. Čekání na gól a slabší chvíle ForFunu ukončil až v závěru 14. minuty Žipaj, který zvyšoval už na 4:1.

Ve třetí části hry se očekával nápor Malešic. Ten ale nepřicházel a klidně hrající ForFun nepustil soupeře do žádných větších šancí. Dlužno podotknout, že mu to malešičtí usnadnili – na jejich hráčích nebyl vidět hlad po gólech, vyklidili brankoviště, kombinovali nad bílou čárou a stříleli ze střední vzdálenosti a většinou pod nohy skvělého Mareše. Gólový účet tak mohl zvýšit ve 3. minutě Šrůta, který proháčkoval přes tři obránce, a v 9. minutě Klíma po odraženém míči do odkryté branky.

Hned na začátku poslední periody se malešický střelec Beran po nahrávce Kopfsteina pokusil vyburcovat svůj tým k závěrečnému tlaku – snížení na 6:2 ale na přístupu unavených Malešic překvapivě nic nezměnilo. ForFunům stačilo hrát trpělivě a čekat na chyby soupeře. Ty přišly a domácí dokázali mezi 8. a 10. minutou skórovat hned čtyřikrát – Kostka z brankoviště, Máchal pěknou střelou, Gheorghe v přesilovce a Holas po úniku a pěkné nahrávce Waldmanna. Frustrované Malešice konec utkání příliš nezvládly a hráči ForFun si dobrým držením míče vychutnávali největší triumf v historii svého týmu.

Ještě jedna otázka na konec: Proč utkání, které slibovalo být nejdramatičtějším zápasem letošní NBLL, píská pouze jeden rozhodčí?

ForFun - TJ Malešice 10:2 (3:1, 1:0, 2:0, 4:1)