Lacrosse > Mužský lakros > Radotín posedmnácté na ligovém trůnu

Radotín posedmnácté na ligovém trůnu

11.6.2017

foto Ondřej Mikafoto Ondřej Mika
foto Ondřej Mika
foto Martin Boudafoto Martin Bouda
foto Martin Bouda

pch - Radotínská aréna byla včera pod dohledem televizních kamer a přibližně čtyř stovek diváků svědkem dalšího triumfu domácího týmu - sedmnáctého celkem a dvanáctého v řadě ve 32leté historii české boxlakrosové soutěže.

Jižní Město bylo Radotínu rovnocenným soupeřem pouze v první periodě. Dlužno říci, že více než polovinu času domácí odehráli v oslabení po vyloučeních J. Loskota a P. Poupěte. Hra v oslabení ovšem favoritovi vyhovovala. Jak útok, tak obrana Jižního Města nehrála důrazně. Útok zbytečně přicházel o míče, obrana nechodila agresivně na hráče s míčem a spíše vyčkávala na ztrátu, což se vymstilo. Výsledkem byl sólový únik J. Výmoly, který v 9. minutě otevřel skóre, branka J. Loskota o 30 sekund později, ale koneckonců i branka M. Loskota v předposlední minutě periody a R. Skály na začátku druhé části hry, které všechny padly v oslabení.

Jižní Město se snažilo najít odpověď. Ovšem vidět byli pouze veteráni Došlý s Černíkem. Elitnímu střelci hostů J. Plecháčkovi jakoby došly síly, nedařilo se ani jeho bratrovi Davidovi. Prapor se pokoušel nebojácnými průniky držet nad hlavou Seiler, ale většinou bez potřebné podpory spoluhráčů.

I ve druhé periodě Radotínští trpěli častými vyloučeními a téměř tři minuty se museli bránit přesilovce pět na tři. Z ní ale Jižní Město vytěžilo pouze jednu branku z hole Došlého po nahrávce Černíka. Když stejná dvojice o dvě minuty později snížila na rozdíl dvou branek, zdálo se, že by se Jižní Město mohlo uklidnit a začít hrát alespoň svůj standard. Opak byl ale pravdou. Neagresivní a příliš stažená obrana umožnila domácím do poločasu rozhodující úder v podobě devíti neopětovaných branek, na nichž se podíleli třemi zásahy především D. Pešek a M. Barák.

V polovině utkání tak bylo rozhodnuto. Jižní Město od té doby působilo mdlým, odevzdaným dojmem, snad kromě snaživého T. Veselého, který zaslouženě (a efektně) vstřelil závěrečnou branku utkání. Za zmínku určtitě stojí celkově osmiminutová finálová premiéra Matěje Zelinky v brance Jižního Města, kterému se nerozklepala kolena a blýskl řadou velmi dobrých zákroků.

Radotín ve druhé polovině minimalizoval vyloučení a s přehledem a jistotou dokráčel pro další titul v řadě.

LCC Radotín vs. SKL Jižní Město 21:5 (3:1, 4:2, 7:0, 7:2)

Záznam utkání naleznete zde, případně si v pondělí od 18.10 hod nalaďte ČT Sport.

Foto zde

Autor: Petr Chmelař
Foto: Ondřej Mika, Martin Bouda

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 192