Lacrosse > Mužský lakros > Radotín na fieldlakrosovém trůnu

Radotín na fieldlakrosovém trůnu

20.10.2014

(pch) – Kdo z asi dvou stovek přítomných diváků čekal od finálového utkání 23. ročníku NFLL velkou podívanou, ten musel odcházet zklamán. K vidění byl opatrný lakros, kdy se oba týmy snažily spíše neudělat chybu, než aby agresivně útočily a využívaly všech taktických i fyzických možností, které jim velké hřiště nabízí.

A právě chyby bylo to, co utkání rozhodlo. Na navlhlém trávníku jich více vyrobilo Jižní Město a Radotín je dokázal trestat.

První čtvrtina začala v pomalém tempu, přestože hned v první minutě skóroval radotínský Weiss. Obhájce titulu z Jižního Města se nikam nehnal a Radotínští jen velmi málo využívali zkušeného Moravce za brankou. V periodě se ještě trefil Kytka a Rozkot za hosty a Košťál s T. Procházkou za domácí. Partie byla rozehrána…

Druhou periodu opanovalo Jižní Město, ovšem mírný tlak, vyjádřený spíše držením míče než útočnými pokusy, přetavilo jen ve vyrovnávací branku Černíka a vedoucí gól Došlého. Radotín v této periodě nevyslal na branku Drozda jedinou střelu.

To komentoval i trenér domácích Jan Barák: „První tři čtvrtiny jsme hráli velmi špatně a za nerozhodný stav před poslední periodou jsme mohli děkovat především Jakubovi Marešovi v bráně a solidní obraně. Útok hrál naprosto bez pohybu a například ve druhé čtvrtině jsme vůbec nevystřelili na bránu.

Ve třetí části hry se konečně začalo trošku jiskřit, ale celkově „zabrzděný“ dojem z utkání se hráčům nepodařilo příliš změnit. Koneckonců i celkový počet sedmi osobních chyb za celé utkání je na souboj takovéhoto významu u těchto týmů neobvykle nízký. V této části padly tři branky – dvě z nich vstřelil radotínský T. Procházka (celkem čtyři v utkání) a na 5:4 pro Jižní Město zvyšoval Došlý po nahrávce Nováčka. Radotín podpořil výborný Mareš v brance, který likvidoval všechny střely soupeře z větší vzdálenosti a v celém utkání měl úctyhodnou úspěšnost 71 %.

T. Procházka pokračoval ve svém představení i po přestávce, když v 8. minutě poslední části hry strhl vedení po dlouhých 40 minutách na stranu Radotína. Tempo se nezvýšilo ani s blížícím se koncem utkání a zdálo se, že Jižní Město nemá dostatečnou koncentraci a odhodlání k pokusu o jeden ze svých vyhlášených závěrečných obratů. Dlužno podotknout, že Radotín si závěr utkání velmi obezřetně pohlídal.

Závěrečná perioda se nám pak povedla na výbornou, když se konečně útok začal hýbat a více tlačit na obranu soupeře. Díky vyhraným face-off jsme se dostali do tlaku a i když prvních pár jasných šancí jsme nevyužili, nakonec tato zvýšená aktivita přinesla rozhodující branky. Ale upřímně musím konstatovat, že po většinu utkání jsme byli horším týmem,“ komentoval výkon svého týmu Jan Barák. „Nejvíce nás na vítězství v NFLL těší účast na příštím ročníku turnaje mistrů.“

Nejlepší hráč Superfinále, kapitán týmu LC Jižní Město Jakub Nosek, k utkání uvedl: „Jako hlavní příčinu porážky vidím naši efektivitu v útoku. Dokázali jsme se poměrně jednoduše dostávat do nebezpečných pozic, ale nedokázali jsme v rozhodujících chvílích přidat kvalitní střelu nebo přihrávku, případně finální přihrávku zpracovat.

Z týmu soupeře byl jako nejlepší hráč utkání zvolen Tomáš Procházka.

LCC Radotín vs. SK Lacrosse Jižní Město 9:6 (3:2, 0:2, 2:1, 4:1)