Lacrosse > Ženský lakros > Radotín i Jižní Město na úvod ligy vítězně

Radotín i Jižní Město na úvod ligy vítězně

29.9.2008

Poslední finalisté ženské ligy LCC Radotín a Jižní Město vstoupili do nového ročníku dvěma vítěznými zápasy. Radotín si nejdříve poradil s FTVS Retro týmem poměrem 16:4, v neděli pak rozstřílel Slavii 21:1. Jižní Město vyhrálo nad Slavií 14:2 a pokořilo také nováčka soutěže FTVS, po zajímavém utkání 14:9.

• LCC Radotín - FTVS Retro Team 16:4 (9:1, 7:3)

Radotín překvapil v sestavě mladou brankářkou Veronikou Bernhäuserovou. O formě či hře FTVS se dalo před zápasem jen spekulovat. Radotín šel do vedení už po deseti sekundách, když se prosadila Blahovcová.

Na gól Válové o chvíli později zareagovala hostující Klimoszková, ale zbytek poločasu patřil už převážně jen hráčkám LCC. A dařilo se hlavně Tereze Karnetové, která třemi góly za osm minut přispěla k vedení Radotína po prvním poločase v poměru 9:1. FTVS se dostalo jen do několika slibných šancí, ale další gól do pauzy nepřidalo.

Po změně stran pokračoval Radotín v útočné smršti, hosté měli problém v defenzivě s aktivitou a rychlosté hráček LCC.Například ukázková kombinace ze 32. minuty musela potěšit diváky, méně už tým nováčka. Trojúhelník rozehrála Srchová na stranu na Minajevovou, ta našla křížnou přihrávkou Hanu Kneřovou, pro kterou už nebyl problém doklepnout míček do sítě za bezmocnou Kordačovou.

Pak se ale Retro tým trochu zvedl a dokázal v útoku udržet míček i několik minut. Branky Brychcínové a Chudlařské jen zmírnily velký rozdíl ve skóre. Domácí celek si ještě v poslední čtvrtině utkání dokázal připravit několik pohledných kombinací a navýšit svůj náskok. Za hosty se ještě trefila Klimoszková, ale Radotín dokázal zápas dotáhnout k výhře v poměru 16:4.

Nejlepší hráčky: Tereza Karnetová a Natálie Minajevová (obě LCC Radotín)

• SK Lacrosse Jižní Město - LK Slavia Flamingo 14:2 (8:2, 6:0)

Jižnímu Městu sice chybí několik hráček, ale juniorky je nahrazují velmi dobře. Navíc poslední vicemistr konečně představil své nové černé dresy, ve kterých se cítí mnohem lépe. Naopak citelně oslabená Slavia hrála celý zápas bez střídání, navíc v brance musela zaskočit Maroušková.

Jižňák začal skvěle, po deseti minutách vedl už 4:0. Slavia se dostala do útoku až po čtvrthodině hry, ale hned jí to přineslo dvě branky, které obstarala Lucie Lejčková. Jenže domácí opět zabrali. Do poločasu přidal Jižňák další čtyři branky, z toho si čistý hattrick připsala Radka Nováková, a to během sedmi minut.

Po přestávce se už vše odvíjelo celkem jednoznačně. Slavii postupně ubývaly síly, ale hlavně se o možnosti na zkorigování připravovala sama svými nepřesnostmi. Většinu gólů Jižního Města obstarávala přesnými přihrávkami zpoza branky Barbora Vinařová. Hosté nedokázali náběhy jejích spoluhráček pokrývat, a tak se ke gólům dostaly i juniorky jako Plecháčková či Kateřina Sýkorová. Jižní Město nakonec zvítězilo jasně 14:2.

Nejlepší hráčky: Barbora Vinařová a Radka Nováková (obě SK Lacrosse Jižní Město)

• SK Lacrosse Jižní Město - FTVS Retro Team 14:9 (6:3, 8:6)

Retro tým posílila oproti sobotě Dočkalová a i když hrálo FTVS bez střídání, zlepšíl se také jeho výkon. Jižní Město chtělo pokračovat v dobré hře z předchozího utkání a také úvod zápasu se mu vyvedl. Kateřina Jandová a Richterová obstarali Jižňáku rychlé vedení, ale FTVS se dařilo držet se soupeřem krok.

Dva rychlé góly dala Klimoszková, ale při druhém vběhla do brankoviště, a tak nebyl uznán. Jenže z protiútoku přišel trest, když se prosadila Vinařová. Po dvaceti minutách vedlo Jižní Město jen 4:3, ale do pauzy se ještě dvakrát trefilo a autorkami branek byly opět dvě zmiňované hráčky z úvodu utkání.

Úvod druhé části opět vyšel lépe Jižňáku. Jenže ve 33. minutě se hostům zranila Dočkalová, a tak muselo FTVS dohrát zápas v oslabení. Ovšem v posledních dvaceti minutách se strhla na hřišti velmi zajímavá přestřelka. Především díky trefám Barbary Klimoszkové snížilo FTVS skóre až na 9:13 a zápas to byl velmi napínavý.

Jenže to už do konce zápasu chybělo jen sto padesát sekund. Jižňák si vytvořil dostatečný náskok a dokráčel k výhře 14:9, každopádně výkon FTVS byl velmi sympatický a pokud bude Retro tým více sehraný a sejdou se všechny opory, může do ligové tabulky výrazně promlouvat.

Nejlepší hráčky: Barbara Klimoszková (FTVS Retro Team) - Kateřina Jandová (SK Lacrosse Jižní Město)

• LCC Radotín - LK Slavia Flamingo 21:1 (10:1, 11:0)

Radotín měl od začátku utkání navrch. Rychle vedl 3:0. Slavii se podařilo díky Lucii Lejčkové stav snížit, ale do konce utkání už se hosté neprosadili. Červenobílí opět dopláceli na špatnou rozehrávku a nepřesnosti v přenosu míčků do útoku.

Roli hrála také nezkušenost některých hráček. Naopak Radotín se dokázal prosazovat a předvedla krásné akce i zakončení. LCC vedlo v poločase už 10:1.

Ve druhé části byl rozdíl ve hře stejně markantní. Radotín přeskupil řady a do zakončení se dostávaly například i obránkyně.

Třeba Štěpánka Koubová dala dvě povedené branky hned za sebou. Radotín se dostával do šancí velmi snadno po rychlých přenosech. Slavia se dostala jen do několika náznaků šancí a z té nejvážnější trefila při trestné střele tyč. Radotín nakonec zvítězil 21:1 a splnil očekávání v úvodních dvou duelech.

Nejlepší hráčky: Michaela Srchová a Tereza Sebastianidesová (LCC Radotín)