Lacrosse > Radotín evropský titul neobhájil - kopie

Radotín evropský titul neobhájil - kopie

12.9.2011

Radotín evropský titul neobhájil - kopie

(hp) - Letošní turnaj nejlepších ženských klubových týmů se po pražském prvním ročníku konal v Lenzerheide ve Švýcarsku. Do horského střediska v patnácti stech metrech se sjelo pět týmů, které bojovaly o evropský klubový titul.

Příležitost obhajovat loňský titul si nenechal ujít LCC Radotín, dále přijely Němky z Mnichova (Muenchen Rot-Weiss), Holandsko reprezentoval tým Domstad Devils, Švýcarsko zastupoval Wettingen Wild Lacrosse a pětici doplnil Wirrals Oxton, mladý tým ze Severní Anglie.

Již základní část napověděla něco o síle jednotlivých týmů. Angličanky prošly prvním dnem bez porážky poté, co v posledním zápase porazily do té doby  také neporažený Radotín jasným rozdílem 10:4. Pro obhajující tým to však byla jediná porážka, a tak nastoupil v prvním nedělním semifinále proti třetímu Mnichovu.

Mnichovanky uhrály s anglickým týmem ve skupině nejlepší výsledek, a tak se dal očekávat zajímavý zápas. Radotín vyrazil za kýženým postupem vedením 4:0, pak to však v jeho hře začalo trochu skřípat a Němky začaly dotahovat. Jeden a půl minuty před koncem vedly Češky již jen o branku 5:4, vítězství v poněkud nervózním závěru však uhájily.

Ve druhém semifinále si Oxton snadno poradil se Švýcarkami z Wettingenu, takže finálové zastoupení bylo, co se týče národností, stejné, jako vloni. Radotín držel krok s mladými Angličankami polovinu první periody, pak začal mit Oxton navrch a jeho útočnice byly zastavovány často jen za cenu faulů. Oxton nakonec zvítězil 9:2 a odvezl si pohár do Anglie.

Skupinou o třetí místo nejlépe prošly Němky, následované švýcarským Wettingenem
a holandským Domstadem. Kompletní výsledky najdete na výsledkové stránce turnaje.

Turnaj přinesl víkend plný lakrosu za krásného počasí (sluníčka bylo možná až příliš) v městečku obklopeném horami tyčícími se kolem do výše téměř třech tisíc metrů. Obrázky najdete brzo ve fotogalerii na stránkách Prague Sports.

Petr Tahal

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 400

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%