Lacrosse > Ženský lakros > Radotín evropský titul neobhájil

Radotín evropský titul neobhájil

12.9.2011

Radotín evropský titul neobhájil

(hp) - Letošní turnaj nejlepších ženských klubových týmů se po pražském prvním ročníku konal v Lenzerheide ve Švýcarsku. Do horského střediska v patnácti stech metrech se sjelo pět týmů, které bojovaly o evropský klubový titul.

Příležitost obhajovat loňský titul si nenechal ujít LCC Radotín, dále přijely Němky z Mnichova (Muenchen Rot-Weiss), Holandsko reprezentoval tým Domstad Devils, Švýcarsko zastupoval Wettingen Wild Lacrosse a pětici doplnil Wirrals Oxton, mladý tým ze Severní Anglie.

Již základní část napověděla něco o síle jednotlivých týmů. Angličanky prošly prvním dnem bez porážky poté, co v posledním zápase porazily do té doby  také neporažený Radotín jasným rozdílem 10:4. Pro obhajující tým to však byla jediná porážka, a tak nastoupil v prvním nedělním semifinále proti třetímu Mnichovu.

Mnichovanky uhrály s anglickým týmem ve skupině nejlepší výsledek, a tak se dal očekávat zajímavý zápas. Radotín vyrazil za kýženým postupem vedením 4:0, pak to však v jeho hře začalo trochu skřípat a Němky začaly dotahovat. Jeden a půl minuty před koncem vedly Češky již jen o branku 5:4, vítězství v poněkud nervózním závěru však uhájily.

Ve druhém semifinále si Oxton snadno poradil se Švýcarkami z Wettingenu, takže finálové zastoupení bylo, co se týče národností, stejné, jako vloni. Radotín držel krok s mladými Angličankami polovinu první periody, pak začal mit Oxton navrch a jeho útočnice byly zastavovány často jen za cenu faulů. Oxton nakonec zvítězil 9:2 a odvezl si pohár do Anglie.

Skupinou o třetí místo nejlépe prošly Němky, následované švýcarským Wettingenem
a holandským Domstadem. Kompletní výsledky najdete na výsledkové stránce turnaje.

Turnaj přinesl víkend plný lakrosu za krásného počasí (sluníčka bylo možná až příliš) v městečku obklopeném horami tyčícími se kolem do výše téměř třech tisíc metrů. Obrázky najdete brzo ve fotogalerii na stránkách Prague Sports.

Petr Tahal

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 136
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?