Lacrosse > Mužský lakros > Radotín dál kraluje českému boxlakrosu - ale napříště si už musí dávat pozor!

Mistr ČR: LCC Sokol RadotínMistr ČR: LCC Sokol Radotín
Mistr ČR: LCC Sokol Radotín
Poražený finalista TJ MalešicePoražený finalista TJ Malešice
Poražený finalista TJ Malešice

(pch) – V pohledném finálovém utkání LCC Radotín nakonec přehrál dobře hrající a bojující TJ Malešice.

Když se obhájce titulu na začátku páté minuty ujal brankou Petra Poupěte vedení 3:0, v hlavách fanoušků, ale jistě i hráčů pražského klubu se musela jistě nepříjemně ozvat vzpomínka na nepovedený zápas v základní části, kdy Radotín svého dnešního soupeře deklasoval 19:3. Jenže dnes není duben a Malešice se od té doby dostaly do herní pohody, kterou ještě umocnila ubojovaná dvě vítězství v semifinále s Jižním Městem.

Čili, nesložily zbraně, začaly hrát trpělivěji - a kýžené ovoce v podobě dvou branek na začátku 7. a v polovině 10. minuty potěšilo i slušnou návštěvu diváků, kteří pochopili, že si dnes také přijde na své.

Bohužel ale hned vzápětí si Radotín brankami Baráka a dnes velmi dobře hrajícího Výmoly získal zpět bezpečný náskok. Za Malešice ještě korigoval Tolar.

Druhá perioda vyzněla o něco lépe pro Malešice, které dokázaly odolat radotínským pokusům o brejky z bližší střídačky, a naopak samy dobře využily kratší stranu a stáhly náskok Radotína na pouhou jedinou branku.

Ve třetí periodě naopak dominoval Radotín a třemi brankami do 42. minuty odskočil až na 10:6. Poslední slovo v této části hry měl ovšem opět malešický Tolar.

Když stejný hráč hned ve 2. minutě posledního dějství snížil na 10:8, diváci se dostávali do varu, který ještě přiživil domácí Výmola, jenž nabídl Malešičkým pětiminutovou přesilovku - a ty žlutomodrým v letošním ročníku evidentně jdou. Jenže Radotín není okresní přebor - aktivitou si sám postupně vynutil dvě vyloučení na straně Malešic, kterým tak nezbylo dost času na rozehrání svých nápaditých kombinací.

Na začátku 53. minuty přislíbil drama efektní zadovkou nikdo jiný než Tolar. Do konce zbývalo ještě dost času, zvláště, když se čtyři minuty před koncem nechal za držení vyloučit Pavel Poupě.

Jenže Malešice jakoby už ztratily šťávu a Radotín po návratu Pavla Poupěte z trestné lavice díky trefě jeho bratra zapečetil další titul Mistra ČR ve své kapse.

LCC Radotín vs. TJ Malešice 12:9 (5:3, 2:3, 3:1, 2:2)