Lacrosse > Radotín dál dominuje ženské lize - kopie

Radotín dál dominuje ženské lize - kopie

6.10.2008

Hráčky LCC Radotín potvrdily formu i při druhém hracím víkendu. Nejdříve zdolaly 18:12 Inferno, které vstoupilo do soutěže a o den později si Radotín poradil poměrem 13:3 i ve druhém vzájemném utkání proti Slavii. První body získal nováček soutěže FTVS, které porazilo Slavii 11:5. V neděli však Retro tým podlehl Infernu 8:13.

• LCC Radotín - LC Inferno 18:12 (13:4, 5:8)

Radotín v sobotu představil oproti minulému víkendu nové tváře. Do hry se vátila například Vykysalová či Klabíková, chyběla však Blahovcová. Inferno hrálo bez střídání a nemělo snadnou úlohu. Na úvodní gól domácí Peškové odpověděla rychle Koubová. Pak se však prosadily dvakrát Srchová a jednou Baráková.

Inferno dokázalo ještě v první čtvrthodině držet s LCC krok a stáhlo skóre až na 3:5, jenže pak se Radotín rozstřílel. Čtyři góly během sedmi minut nasázela Tereza Karnetová a když se k ní přidaly i její kolegyně, vedl domácí tým v poločase už 13:4.

Vstup do druhého dějství Radotínu vůbec nevyšel. Nejdříve nastoupily jeho hráčky na plochu pozdě a pak se za patnáct minut prosadil jen čtyřikrát. Naopak Infernu se začalo dařit. Jenže náskok LCC z úvodní části byl dostatečný, a tak se žlutomodří dostali jen na zkorigování v poměru 9:16.

I tak ale Radotín reagoval oddechovým časem, protože v nasazení viditelně povolil a bylo potřeba do zbytku zápasu znovu usměrnit výkon. Radotín už si vedení pohlídal a porazil Inferno 18:12.

• FTVS Retro Team - LK Slavia Flamingo 11:5 (8:4, 3:1)

Slavia chtěla proti FTVS uspět. Čekal se dramatický duel, ale červenobílí se opět nesešli v ideálním počtu. Navíc v dresu domácích mělo dobrou motivaci proti bývalému klubu hned několik hráček. Například Brychcínová či Klimoszková. FTVS předvedlo kolektivnější výkon a Slavii porazilo v součtu 11:5.

• LC Inferno - FTVS Retro Team 13:8 (8:5, 5:3)

V utkání Inferna s FTVS došlo na zajímavý souboj bývalých spoluhráček z Inferna. V jejím dresu zůstala Tereza Koubová, na druhé straně hrála Eva Chudlařská. Podobně napjaté bylo také utkání. FTVS třikrát vedlo a Inferno dokázalo vždy rychle odpovědět. Pak se role obrátila. Ještě ve 23. minutě byl stav nerozhodný 5:5, pak se ale utrhli žlutomodří. Koubová s Gründlerovou zařídily Infernu poločasové vedení o tři branky.

Po pauze se častěji do koncovky dostávalo Inferno, ovšem naděje FTVS držela brankářka Kordačová. Ještě deset minut před koncem snížila Vortelová svým čtvrtým gólem v utkání na 7:10, ovšem závěr opět vyšel domácím. Po několika neproměněných šancích se prosadila například i Martínková. Koubová sice tolik v koncovce nezářila, ale dobře jí zastoupily její spoluhráčky. Inferno si nakonec připsalo první letošní body do ligové tabulky po výhře 13:8.

• LCC Radotín - LK Slavia Flamingo 13:3 (7:1, 6:2)

Uběhl jen týden a Radotín se opět střetl se Slavií. Po jasné výhře 21:1 se Radotín chystal v pozměněné sestavě na další výhru. V brance tentokrát zaskočila Jitka Slabá, na straně Slavie chytala Dřevíkovská. Jenže i tak postrádali červenobílí několik důležitých hráček, jako Urbanovou či Lucii Lejčkovou.

Radotín předváděl tradičně dobré kombinace a tvrdý presink na rozehrávku soupeře. To pramenilo v převahu LCC a poločasové vedení 7:1. Také po změně stran vypadal obraz hry velmi podobně. Radotín zvítězil nakonec hladce 13:3 a připsal si už čtvrtou výhru v řadě.