Lacrosse > Mužský lakros > Radotín a Jižní Město v superfinále NFLL 2015

Radotín a Jižní Město v superfinále NFLL 2015

4.11.2015

Radotín a Jižní Město v superfinále NFLL 2015

(pch) – V neděli 8. listopadu od 12.30 hod. čeká lakros v České republice další z vrcholů sezóny. Na atletickém stadionu Slavie Praha se odehraje finále 24. ročníku české nejvyšší fieldlakrosové soutěže NFLL. 

Od roku 2012, kdy se NFLL začala hrát v současném formátu, má LCC Radotín stoprocentní účast ve finálových kláních, kterou přetavil ve dvě vítězství v letech 2012 a 2014. Poražen odešel jen jednou v roce 2013, kdy ho na trůnu nejlepšího českého lakrosového mužstva vystřídalo Jižní Město.

„Lze jen těžko odhadnout, jak se bude finále vyvíjet. Svého soupeře jsme v základní části sice dvakrát porazili, ale v těchto zápasech byla obě mužstva oslabená. Naším cílem je samozřejmě vybojovat titul, ale budeme to mít těžké, budou rozhodovat maličkosti,“ řekl kapitál LCC Radotín Martin Hodaň. 

Utkání finálových soupeřů v základní části skončila poměrem 15:13 a 17:9 pro LCC Radotín. Vzhledem k těmto výsledkům lze asi čekat gólově bohatší utkání, než bylo loňské superfinále, z něhož si Jižní Město odneslo porážku 9:6. To předpovídá i navrátilec do týmu Jižního Města, Jakub Nováček: 

Šance na vítězství našeho týmu jsou velké. V sestavě nechystáme žádné překvapení, ovšem po taktické stránce ano. Bude to určitě velmi vyrovnaný zápas s hodně brankami na obou stranách.

Chceme nastoupit v plné sestavě, na rozdíl od posledního zápasu proti LCC, ve kterém se bohužel nešťastně sešlo hodně okolností. Zatím ale víme, že s velkou pravděpodobností bude chybět Aleš Veselý a Jiří Mikulka. Uvidíme, jak se do neděle dají zdravotně do kupy Pavel Došlý, Marek Kytka, Lukáš Seiler a Milan Černík,“ zhodnotil šance svého týmu na zisk devátého titulu J. Nováček.

Obě mužstva by tedy měla nastoupit v silných sestavách, což slibuje velmi zajímavé utkání.

„Nejvíce nám bude chybět Tomáš Žipaj, který stále nedoléčil zranění ze zářijového MS. Další oporou, kterou budeme postrádat, je Jiří Loskot. Věřím, že i bez těchto zkušených hráčů se nám podaří vybojovat šestý titul a že mladší hráči využijí svoji šanci a ukážou co v nich je,“ upřesnil M. Hodaň.

Přiďte v neděli podpořit své favority a zažít nejlepší lakros na vlastní kůži.

Petr Chmelař
Foto Robin Stitzing

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 345

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%