Lacrosse > Interkros > PS Bandits vyhráli interkrosovou extraligu

PS Bandits vyhráli interkrosovou extraligu

1.4.2017

Po dlouhém čekání a mnoha druhých místech se podařilo v letošním ročníku extraligy zvítězit týmu PS Bandits, když po vítězství v semifinále proti týmu Warriors postoupil do finále, kde porazil loňského mistra, tým Tea Party. 

Finálová neděle 26.3.2017 začala prvním semifinále, kde se proti sobě postavily týmy Tea Party a Ontario. V sezoně se proti sobě podařilo vyhrát oběma týmům a tak se dal čekat napínavý souboj. Tea Party však od začátku byli lepší tým a v první periodě si vytvořili dostatečný náskok k tomu, aby měli na konci zápasu jisté vítězství. Druhá část sice byla pro Ontario nejlepší, když v ní dokázalo se svým soupeřem držet krok. Ve třetí části ale Ontario nedokázalo na svého soupeře vůbec reagovat a nakonec pro ně celý zápas skončil debaklem 12:30. Tea Party se tak stalo prvním finalistou.

Ve druhém semifinále se proti sobě postavily týmy PS Bandits a Warriors. Stejně jako předtím Tea Party, potvrdili PS Bandits roli favorita a již po první třetině válcovali svého soupeře při stavu 12:4. Druhá část byla dost podobná té první a Bandtis ji vyhráli 11:2. Ve třetí periodě se sice dařilo střelecky také Warriors, ale náskok si Bandits vzít nenechali a naopak ho ještě více navýšili na konečných 36:13. PS Bandits se tak dle předpokladů stali druhým finalistou. 

Následoval zápas o páté místo mezi týmy Vopice a Zlatíčka. Vopice na pátou příčku a do tohoto souboje spadly díky minulému kolu, kde je porazili Warriors, kteří postoupili do playoff na jejich úkor. Zlatíčka odehrály svůj nejlepší a nejvyrovnanější zápas, ale bohužel to na Vopice nestačilo. Po periodách 10:4, 6:5 a 7:4 tak bylo jisté, že páté místo připadne týmu Vopice a na hvozdu skončí Zlatíčka. I tak to však pro ně byl nadějný rok, kdy se měly šanci sehrát a vyzkoušet, jaké to je hrát nejvyšší ligu.

Zápas o třetí příčku spolu sehrály Warriors a Ontario. Z posledního souboje vyšli vítězně Warriors a tak se dal čekat velmi napínavý zápas. V první periodě mělo navrh Ontario a s náskokem 5:2 vstupovalo do druhé části. V té se však nedokázali hráči Ontaria střelecky tolik prosazovat a naopak ve Warriors se probudil nejlepší střelec, který svými brankami nastartoval i ostatní spoluhráče k otočení vývoje zápasu. Druhou periodu tak vyhráli Warriors 10:4 a před poslední částí se ujali vedení. Poslední perioda, nejvyrovnanějsí, již nerozhodovala a tak se nakonec ze třetího místa, navíc při své první účasti v extralize, radoval tým Warriors. 

Finalisté Tea Party a PS Bandits proti sobě nastoupili k vyvrcholení letošní extraligy. Do zápasu lépe vstoupili Bandits, kteří se po třech brankách hned ujali vedení s menším náskokem. Tea Party sice dokázalo vstřelit branku, ale vždy na ní bylo ze strany Bandits odpovězeno a ke konci první části přidali Bandits další dvě branky, na které nemělo Tea Party odpověď a první část tak skončila 6:11 z pohledu domácích Tea Party. Začátek prostřední části byl z pohledu vstřelených branek lepší pro Tea Party, kteří dotáhli stav na rozdíl pouhých dvou gólů, ale celkově byla druhá perioda brankově vyrovnaná a Bandits si tak udrželi náskok z první části. Do poslední periody se tak vstupovalo za stavu 13:18 z pohledu Tea Party. Do stavu 18:23 se Tea Party drželo na dostřel a byla šance na otočení zápasu. Výborně chytající Tomáš Čekal v brance Bandits se však rozhodl, že dnes to Tea Party nevyhrají a své spoluhráče podržel a ti mu to oplatili těsně před koncem takovým tlakem na soupeře, že se jim podařilo vstřelit 6 branek po sobě jdoucích, aniž by skorovali Tea Party. Hráči domácího týmu už jen na konci zápasu korigovali na konečných 20:29. Po mnoha druhých místech z předchozích let se tak konečně podařilo týmu PS Bandits přerušit prokletí prohraného finále a přerušit tak šňůru vítězství týmu Tea Party. Je to tak po dlouhé době kdy nevyhrál tým patřící pod klub Jižního Města. 

Bandits mají letos kromě vítězství v extralize dobře nakročeno i k vítězství v evropském poháru. Pokud se jim podaří obhájit vítězství na stejných turnajích jako minulý rok a přidají k tomu ještě jeden nebo dva turnaje, může se jim to podařit. Tým který jezdí na tyto turnaje pod hlavičkou PS Bandits by měl být na evropské úrovni téměř neporazitelný. 

Loading...

Interkros

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95