Lacrosse > Interkros > PS Bandits vyhráli extraligu

PS Bandits vyhráli extraligu

PS Bandits vyhráli extraligu
PS Bandits vyhráli extraligu
PS Bandits vyhráli extraligu
PS Bandits vyhráli extraligu

Letošní ročník interkrosové extraligy je minulostí a skončila také 1.liga. Obě ligy se hrály ve stejných víkendech. Celkem bylo šest takových víkendů, kdy v sobotu byla vždy 1.liga v hale ZŠ Mendelova na Hájích a v neděli Extraliga na Zeleném Pruhu v hale tamního SOU. 

Obě ligy měly letos vyrovnanější průběh, ale nakonec se dá sezona zhodnotit tak, že favorité svoji roli potvrdili. První ligu od začátku do konce ovládalo Ontario, i když letos se ve dvou kolech podařilo jiným týmům je porazit a nenechat je vyhrát ligu bez porážky. I tak jim ale náskok ze zbylých kol stačil k obhajobě titulu. 

To v Extralize se o vítězství popraly hned čtyři týmy, nasazené do playoff. První semifinále odehrál tým Sokola Spořilov proti Warriors. Hosté posíleni o nové hráče a brankáře v očekávání nastoupili do zápasu, ve kterém ale od začátku tahali za kratší konec. Po periodách 7:4, 10:3 a 13:4 se konečné skore a náskok domácích zastavil na celkových 30:11. Hosté naráželi na výborně chytajícího Tomáše "tombu" Čekala, který svým výkonem pomohl spoluhráčům k jasnému postupu do finále. I ve druhém finále roli favorita potvrdil domácí tým, tedy PS Bandits. Ti dokázali po periodách 12:5, 8:6 a 10:7 porazit Tea Party bez největší opory, Pavla Došlého. Hostům nepomohl ani draft mladých hráčů, který byl spíš z důvodu nedostatku ostatních hráčů preferujících boxlakrosový víkend v Bratislavě. 

Týmy pro finále a zápas o třetí příčku byly jasné a zbýval tedy jen boj o celkové pořadí v tabulce. Nejprve zápas o pátou pozici mezi týmy Vopice a Ontario. Hosté měli šanci po nevydařené sezoně překvapit a získat alespoň jeden skalp, ale bohužel ani v totmo zápase se jim nepodařilo Vopice porazit. Ty naopak po periodách 7:5, 5:3 a 5:6 dokázaly zvítězit a umístit se na páté příčce. 

Následoval souboj o třetí místo mezi poraženými semifinalisty Warriors a Tea Party. Vyrovnaná první perioda 5:5 mohla znamenat předzvěst vyrovnaného souboje až do konce. To by ale hosté nesměli druhou část ovládnout 10:2, čímž odskočili Warriorům natolik, že v poslední části už se jim podařilo jen snížit po periodě 7:5 na konečných 14:20. Třetí příčku tak vybojoval po nepříliš vydařené sezoně tým Tea Party, na čtvrté příčce skončili Warriors. 

Do finále proti sobě před nabitou tribunou nastoupily týmy z první a druhé příčky letošní základní části a předem se nedalo určit, kdo bude po finále šťastnějším týmem. Po prvním hvizdu a několika minutách se zdálo, že je rozhodnuto již od začátku, když se Spořilovu podařilo skórovat hned pětkrát, než přišla první odpověď Banditů. Před koncem první periody stihly ještě oba týmy jdnou vstřelit branku a na střídačky se tak šlo za stavu 6:2 z pohledu domácího Spořilova. Fanoušci je hnali kupředu i ve druhé části po změně stran, nicméně hostům se povedlo vzchopit a dokonce několika slepenými góly i vyrovnat na 6:6. Od té doby byl zbytek zápasu již celkem vyrovnaný a velmi napínavý, hraný stále ve vysokém tempu. Po celou dobu měl i tak navrch Spořilov, který vždy byl ten co vedl. Bandité celý zápas byli ti, co museli srovnávat a dotahovat. Samotná druhá perioda dopadla lépe pro Bandits, ale celkově byl Spořilov stále blíže k vytouženému titulu. I ve třetí periodě pokračovalo vysoké tempo hry. Bandité sice již měli herně navrch, ale výborně chytající Čekal v brance Spořilova většinu jejich pokusů otočit vývoj zápasu zastavil. Postupně se jim nakonec snížit podařilo a před koncem zápasu nakonec i vyrovnat na 16:16. Finále se vším všudy muselo jít do prodloužení. Tam se poprvé za celý zápas hosté ujali vedení a třemi brankami vstřelenými a jednou obdrženou se po závěrečném hvizdu mohli radovat z mistrovského titulu. Spořilov, který měl téměř celou hrací dobu brankově navrch, získal nakonec "pouze" druhé místo. 

Takto vyrovnané finále v rychlém tempu na obou stranách, s krásnými akcemi a výbornými zákroky brankářů, jsme tu dlouho neměli. Nyní se již můžeme těšit, co nám přinese příští sezona. 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 193