Lacrosse > Interkros > Mezinárodní scéna > PS Bandits pokračují v úspěšném tažení o Evropský pohár

PS Bandits pokračují v úspěšném tažení o Evropský pohár

15.5.2017

O víkendu 13.-14. května se za účasti dvou českých, dvou německých, dvou francouzských, dvou domácích italských a jednoho maďarského týmů uskutečnil druhý ročník Victory Cupu v italském Calusco D'adda.

Turnaj o devíti týmech byl rozdělen do dvou skupin po čtyřech a pěti. Čeští Warriors, značně oslabeni neúčastí nejlepšího hráče, čekali ve skupině soupeři z týmů Bad Marienberg, Victory Vercurago a St.Lupicin. Bohužel všichni tito soupeři byli tentokrát nad jejich síly a se i přes veškerou snahu umístili na hvozdu skupiny. Bandits měli skupinu o něco slabší, nicméně o jednoho soupeře víc. I jim navíc scházela jedna z hlavních opor týmu. Na poslední chvíli, několik hodin před odletem na turnaj, musel kvůli nemoci odříct Tomáš Konštant. Bandits začali turnaj zápasem proti nejsilnějšímu soupeři skupiny, L.A.Panthers a po vyrovnané hře se jim podařilo o dvě branky vyhrát. Ani z průběhu dalšího zápasu, proti francouzským Caribous, nebyla jasná herní převaha, kterou český tým předvádí po celou sezónu. Až ve třetím zápase, proti italským Victory Young, se podařilo rozjet továrnu na branky na plno a Bandits zápas měli od začátku pod kontrolou. Poslední zápas dne, proti týmu Hungary už byl jen povinností a bez překvapení v něm český tým exceloval. Warriors v neděli čekal už jen zápas o 8 příčku proti italským mladíkům. Tento zápas byl od začátku velmi vyrovnaný ale nakonec se Warriorům podařilo zvítězit a neodjet z turnaje bez jediné výhry. Bandits čekalo v neděli ráno semifinále proti domácímu týmu Victory. V tomto zápase nemohl od začátku nikdo z diváků tipovat, kdo se bude z vítězství radovat, protože každou chvíli vedl někdo jiný. Chvíli domácí tým, chvíli Banditi. V poslední části však Bandits zabojovali a svému soupeři utekli na rozdíl tří branek po závěrečném hvizdu. Ve druhém semifinále se proti sobě postavily dva německé týmy a to Bad Marienberg a L.A.Panthers. Panteři dokázali vzdorovat pouze pár minut. Pak již hráči Marienbergu navyšovali svůj náskok a s přehledem postoupili do finále. Začátek finále lépe vyšel německému týmu, ale stav po první třetině byl vyrovnaný. Ve druhé periodě se skore přelévalo z jedné strany na druhou, ale ke konci se již dařilo více Banditům. Ti do poslední části vstupovali s jednobrankovým vedením. Bad Marienberg od té doby musel vždy pouze dotahovat a když už se jim podařilo vyrovnat, přišla od Bandits odpověď a nakonec i dvoubrankové vedení na konci zápasu. I z dalšího turnaje si tedy PS Bandits odvezli největší pohár za celkové prvenství a přiblížili se k možnému vítězství v Evropském poháru. 

Dodatek k cestě Banditů zpět z Itálie do Čech. Letadlo mělo již od nedělního rána zpoždění a tak při pozdějším příjezdu na letiště Milano Malpenza došlo k nečekané situaci s bezpečnostní kontrolou. "Italští celní policisté nechápali, že jsme dorazili na letiště až po času původního odbavení a tak si nás potřebovali zkontrolovat a nechali nás čekat, než došlo ke kontrole dokladů. Nakonec však dopadlo všechno dobře, a my se mohli vrátit domů."

Loading...

Mezinárodní scéna

Stránkování

12 3 >
 
 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 192