Lacrosse > Mužský lakros > První zářijový víkend se rozjíždí fieldová liga

První zářijový víkend se rozjíždí fieldová liga

1.9.2016

První zářijový víkend se rozjíždí fieldová liga

V sobotu 3. září odpoledne čeká městys Červené Pečky s osmácti sty obyvateli svátek – parta zdejších sportovních nadšenců spolu s dalšími začínajícími lakrosovými kluby z Brna a Nýrska nastoupí pod značkou Brno Ravens LC k úvodnímu utkání jubilejního 25. ročníku nejstarší fieldlakrosové soutěže na evropském kontinentu NFLL proti loňskému finalistovi ligy, týmu SKL Jižní Město.

Letošní ročník si připsal ještě před začátkem jednu velkou ztrátu - soutěž opustila TJ Malešice, klub, který stál u zrodu lakrosu v Čechách a spolu s Jižním Městem má na kontě nejvíce fieldových mistrovských titulů (osm).

Aby ale poměr dobra a zla zůstal vyvážený, do soutěže se naopak přihlásili zmiňovaní Brno Ravens, kteří slibují další růst soutěže v nadcházejících letech, až se osamostatní Knights Červené Pečky a Wild Boars Nýrsko – tyto kluby letošní soutěž sehrají v jednom týmu.

Dalším „novým“ týmem je druhé mužstvo Radotína LCC Wolves, které sází na dravost mládí doplněnou několika matadory, jenž už mají leccos za sebou (Bek, Moravec, Přib, Chmelař).

Uchazeče o velký pohár pro vítěze NFLL doplňují dva zahraniční týmy – po roce se vracejí bratislavští Tricksters LT, kteří letos určitě budou chtít bojovat o víc než předloňské 5. místo, a pátý rok v české soutěži si odkroutí vídenští Monarchové – po loňském zklamání v podobě posledního místa se snad raději rozvzpomenou na svůj nejlepší rok v soutěži – v ročníku 2013 skončili třetí.

Soutěž zakončí 6. listopadu v Brně (stadion VUT) superfinále, v němž se utká 1. a 2. celek po základní části.

Veškeré podrobnosti (rozpis, výsledky, týmy atd.) o soutěži naleznete zde.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 302