Lacrosse > Mužský lakros > První semifinálový zápas

První semifinálový zápas

13.5.2013

Semifinálová utkání play off boxlakrosové ligy začala zápasem mezi domácími Custody a hráči z východu republiky LC Pardubice, kteří se do dalších bojů o titul dostali přes tým For Fun. Domácím chyběli tři kvalitní obránci, hosté z východu dorazili ve složení, ve kterém odehráli celou sezónu.

První gólový zápis si přípsal nejstarší hráč na hřišti Miroslav Knotek, který se dostal do úniku po pravé straně a střelou „otevřel“ mladého brankáře Pardubic Petra Topolského. Ale již za necelou půl minutu srovnával na 1:1 Jakub Říha, který, jak se později ukázalo v průběhu zápasu (a ještě více v odvetném zápasu v Pardubicích), byl jednoznačně nejlepším hráčem pardubického týmu. Následovala pětigólová šňůra domácích, kterou přerušil brankou Jan Skokan. Domácí zkompletovali stav první čtvrtiny ještě dvěma brankami, takže na tabuli svítilo skóre 8:2, což byl stav, který se vymykal běžným začátkům utkání v podání radotínského týmu.

Ve druhé čtvrtině domácí zvolnili, aby pak opět zabrali ve třetí čtvrtině, kdy byly vidět v podání domácích velice pohledné lakrosové akce.

Poslední čtvrtina opět proběhla ve znamení útlumu Custodů, kteří pouze kontrolovali hru.

Zápas tak splnil papírové předpoklady, které jednoznačně favorizovaly domácí tým. A protože novinkou, a nutno podotknout, že překvapivou, je skutečnost, že zásadní roli v semifinálových zápasech kromě vítězství v zápase hraje i skóre, odjížděl radotínský tým na nedělní odpolední zápas do Pardubic s dostatečným náskokem jedenácti branek.

LCC v. LC Pardubice 18:7 (8:2, 3:3, 5:0, 2:2)