Lacrosse > Mužský lakros > První kolo NFLL naznačilo sílu favorita i nováčka

První kolo NFLL naznačilo sílu favorita i nováčka

28.5.2012

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(pch) - První kolo 21. ročníku NFLL, které o víkendu proběhlo na hřišti AFK Kbely, naznačilo, jakou sílu mají jednotlivé týmy.

V prvním sobotním utkání Slavia nestačila na postupně se rozjíždějící stroj Jižního Města, v jehož kokpitu seděl aktivitou sršící Jakub Nosek, a prohrála vysoko 23:9 (4:2, 5:2, 7:1, 7:4).

I druhé utkání mělo poměrně jednoznačný průběh, byť vídeňští Monarchs byli velkou neznámou. Rakušané oslabeni mnoha zraněními po fieldlakrosové turnaji ve Vídni a boxovém v Drážďanech předvedli sice sympatický výkon, ovšem na letos opět silného favorita ligy to stačilo jen v první polovině utkání. Výsledek byl jednoznačný 14:3 (4:1, 1:1, 4:1, 5:0) pro Malešice.

O to více se v neděli čekal zajímavý souboj poražených ze soboty, tedy Slavie a Monarchs. Monarchové začali mnohem lépe než nesoustředěná Slavia a do 27. minuty si postupně vybudovali až třígólový náskok. Potom si ovšem svou daň vybralo horké počasí a oslabená soupiska Rakušanů na jedné straně a zvýšená agresivita a touha po vítězství Slavie na straně druhé a pražané šestigólovou šňůrou strhli vítězství na svou stranu. Za Vídeň pak už pouze dvakrát korigoval Alex Ball na konečných 11:8 (3:4, 2:2, 1:0, 5:2).

Následující souboj favoritů začal opatrně a vyrovnaně. Stav 3:3 po první periodě věstil zajímavé pokračování. Malešice ovšem ve druhé části hry dokonale rozebrali Jihoměstskou obranu a získali vedení 9:4, které pečlivou hrou udržovali a mírně navyšovali až do konce utkání. Konečný stav 17:10 (3:3, 6:2, 3:2, 5:3) pro Malešice.

Podrobné výsledky a aktuální poořadí naleznete v sekci NFLL, nebo na výsledkové stránce.

Petr Chmelař

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 192