Lacrosse > Mužský lakros > První kolo NFLL bez překvapení

První kolo NFLL bez překvapení

24.8.2020

(jnp) První kolo Národní fieldlakrosové ligy, které se odehrálo v pražském Radotíně, navzdory několika dramatickým průběhům žádné velké překvapení nepřineslo.

Obhájce titulu, tým LCC Wolves, vykročil do nové sezóny tou správnou nohou, když si v prvním utkání nového ročníku poradil s vídeňskými Monarchs v poměru 10:9. Je však potřeba dodat, že mistr měl v zápase namále, když ještě necelých 9 minut před koncem prohrával o gól, a zvrátit klání na svoji stranu se mu podařilo zásluhou Jakuba Lukáše až 7 vteřin před koncem.

Druhý pražský zástupce a poražený loňský finalista, klub z Jižního Města, do nového ročníku vstoupil rovněž vítězně, a to výhrou proti týmu Brno Ravens (12:7), když se však na vítězství pořádně nadřel. Brněnští totiž s pražským týmem drželi krok až do poslední čtvrtiny, kdy se konečně podařilo Jižnímu Městu odskočit na finální rozdíl 5 gólů. Na první vítězný zápas však Jižní Město nedokázalo navázat v nedělním pražském derby, kdy jeho hráčům zřejmě došly síly a týmu Wolves po rovněž velmi napínavém průběhu nakonec podlehlo v poměru 11:5.

Z nedělního utkání dvou sobotních poražených, tj. celku Brno Ravens a Vienna Monarchs nakonec vyšel po jednoznačném průběhu vítězně druhý jmenovaný, když se po závěrečném hvizdu radoval z výhry 2:10. Brněnští se přitom čestné korekce výsledku dočkali až v samotném závěru zápasu.

Celková bilance prvního hracího kola je tedy následující: LCC Wolves 2 výhry, SKL Jižní Město 1 výhra, Vienna Monarchs 1 výhra, Brno Ravens 0 výher. TJ Malešice na svůj první zápas zatím stále čekají.

Hráčem prvního kola je Klaus Hauer z týmu Monarchs, který si ve dvou zápasech připsal hned 10 kanadských bodů za 8 gólů a 2 asistence.