Lacrosse > Mužský lakros > První jarní boxlakrosová bitva pod širým radotínským nebem

První jarní boxlakrosová bitva pod širým radotínským nebem

12.3.2013

foto Jiří Růžička
foto Jiří Růžička
foto Jiří Růžička
foto Jiří Růžička
foto Jiří Růžička
foto Jiří Růžička
foto Jiří Růžička
foto Jiří Růžička
foto Jiří Růžička
foto Jiří Růžička

(pap) - Zápas ovlivnila pro lakros jistě nepříznivá okolnost a tou je zima. Některé prameny uváděly teplotu mínus čtyři stupně. To se projevilo i na účasti diváků, kterých dorazilo do radotínské arény nemnoho.

Na týmu Slávie bylo patrné, že se v průběhu „zimní přestávky“ věnoval lakrosu, což bohatě dokazoval při zápasu. Naproti tomu domácí tým se vrátil z již druhého soustředění na horách, kde hráčům místo lakrosových holí a běžeckých bot dělaly společnost běžkařské hole a běžky.

Zápas pro domácí začal dobře, když se trefil po necelé minutě Radek Skála po spolupráci s Petrem Poupětem. Pak ovšem nastala pro domácí mizérie, která trvala až do konce třetí třetiny, kdy se soupeř držel na dostřel dvou branek, jednak zásluhou velice dobře chytajícího Tomáše Pelikána, zoufalé produktivitě domácích útočníků a chytré, ne příliš časté střelbě slávistických hráčů na promrzlého gólmana Dominika Siku v brance domácích. Teprve v poslední čtvrtině začala hra domácích připomínat to, na co jsme od nich byli zvyklí na podzim. Nic naplat Custodi se budou muset vyrovnat s absencí Dominika Peška, který býval na brankovišti soupeře takřka neomylný. Závěrem lze říci, že Slavia podala v zápase velice dobrý výkon a radotínští, pokud chtějí pomýšlet na úspěch na dvacátém ročníku Memoriálu Aleše Hřebeského, budou muset svůj herní projev poněkud vylepšit.

LCC Radotín v. LC Slavia 14:7 (3:1, 1:2, 2:1, 8:3)

Další fotografie najdete zde.

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%