Lacrosse > Mužský lakros > První finalista NBLL je známý

První finalista NBLL je známý

26.5.2014

(mz) – Pardubice sice přijely do Prahy bojovat o účast ve finále, ale s šesti, resp. pěti (náhlá, půl zápasu trvající indispozice jednoho z hostujících hráčů ) lidmi na střídání to byl úkol hodně těžký. Na druhou stranu jejich dnešní soupěř, SK Lacrosse Jižní Město, chtěl odčinit poslední hodně nepovedený zápas v pardubické aréně.

Dobře chytající Topolský v brance hostí zpočátku odolal nájezdům útočníků Došlého a Němce, ale ve čtvrté minutě ho dvěma rychlými góly za sebou překonal Kytka. V následujících dvou minutách rychle srovnal dvěma brankami z brankoviště trestuhodně nehlídaný Jan Skokan. O pět minut později ho napodobil Vojta Oulehla a Pardubice poprvé v zápase vedly. Protože se za Jižní Město trefili i Jáchym Plecháček s Pavlem Došlým, skončila 1. čtvrtina nerozhodně a vypadalo to na napínavý boj.

Druhou periodu otevřel gólem kapitán hostí Žák a pár domácích fanoušků na tribuně trochu zapochybovalo o finalistovi soutěže. Následná smršť branek za záda hostujícího brankaře ale v podstatě zápas rozhodla. Domácí se dostali do střelecké pohody díky brankám z holí Kreuze, Kytky, Veselého a J. Plecháčka. Všechny góly padly po hezkých kombinačních akcích.

V první minutě třetí části zápasu se krásně z dálky trefil domácí Abrahamson a dal tak signál k pokračování brankostroje. Marka Dobrého v brance vystřídal Tomáš Čekal a ani on neměl příliš mnoho práce. Povedlo se mu v této periodě neinkasovat žádný gól. Perioda však byla ve znamení osobního trestu a trestu ve hře. První si vysloužil Skokan za faul mimo míč na Rozkota (5+10) a druhý David Plecháček za faul na Žáka (5+ do konce utkání). I když v první chvíli vypadal Žák, že byl atakovaný velmi bolestivě, za minutu byl již zpět na hřišti v plné síle. Pro Plecháčka ale znamená tento dost přísný verdikt stopku pro finále, kde bude svému týmu vzhledem k nedostatku obránců určitě chybět.

Obrázek zápasu se v poslední čtvrtině moc nezměnil. Branky sice padaly na obou stranách, o drobné potyčky také nebyla nouze, ale na výsledku to nic nezměnilo.

Prvním finalistou se tak stává Jižní Město a v sobotu se střetne s vítězem středečního zápasu LCC Radotín vers. TJ Malešice (19:30 hod., Radotín)

SK Lacrosse Jižní Město vs. LC Pardubice 20:8 (4:4, 8:1, 4:0, 4:3)