Lacrosse > Mládež > Prosluněný lakrosový víkend v Malešicích

Prosluněný lakrosový víkend v Malešicích

29.3.2022

Uplynulý víkend 26. a 27. března byl v Malešicích opět plný mladého lakrosu.

V sobotní minilize se systémem každý s každým utkaly tři týmy chlapců kategorie U9: LCC Radotín, SIS Smíchov a spojený tým Malešic a Zbraslavi.

Nejvíce se tentokrát dařilo SIS Smíchov, který oba své zápasy vyhrál. I v kategorii U11 se utkaly tři týmy LCC Radotín, SIS a spojený Jižní Město/Zbraslav. V této kategorii byl nejúspěšnější tým LCC Radotín. Jeden zápas byl odehrán i v kategorii U7, kde se utkali Radotín a SIS/Zbraslav. Po vyrovnaném průběhu vyhrál na nájezdy SIS.

Nedělní JBLL byla tentokrát ovlivněna neúčastí týmu LCC Meerkats, který reprezentoval na turnaji v Berlíně, a marodkou v týmu LCC Foxes. Vznikl tak prostor pro dohrání zápasů U11 a U13.

První zápas U11 mezi LCC Ants a ZBR/JM/MAL skončil výhrou složeného týmu 6:3, utkání bylo hráno ve svižném tempu a bylo velmi vyrovnané (po druhé třetině 3:3). Rozhodla třetí třetina, ve které brankář složeného týmu Tomáš Ondruš nedostal gól a naopak střelci jeho týmu přidali tři góly. Nejlepším střelcem zápasu byl Jakub Malina se 4 góly. Nájezdy vyhrál tým LCC Ants.

Druhý zápas U11 byl velmi podobný, jen s opačným výsledkem. Zvítězil tým LCC Ants 7:4. V utkání měl každý tým dvougólové střelce, domácí Lukáše Havránka a Antonína Čupitu, hosté Alberta Adámka. Nájezdy vyhrál tým ZBR/JM/MAL.

I v kategorii U13 byly odehrány dva zápasy mezi Netopýry a spojeným týmem Zbraslavi a Malešic. V prvním zápase sice mixtým vyhrál první periodu 1:0, ale v dalším průběhu zápasu dominovali Netopýři a zvítězili jasně 6:1, když jejich tři góly dal Matěj Neškudla a dva Nicolas Lodin. ZBR/Mal pak zvítězily v nájezdech.

Druhý zápas byl mnohem vyrovnanější. Těsně zvítězil kombinovaný tým 3:2, když každý tým měl jednoho dvougólového střelce - Nicolas Lodin u Netopýrů a Ferdinand Fojtů u Zbraslavi. Nájezdy opět vyhrál kombinovaný tým.

Víkendový turnaj se po všech stránkách vydařil, počasí nám také přálo a tak se už můžeme těšit na závěrečný turnaj, který se bude konat 9.–10. dubna na hřišti v Radotíně.