Lacrosse > Mužský lakros > Příští týden startuje boxlakrosová liga. Jen na jaře a nově v televizi

Příští týden startuje boxlakrosová liga. Jen na jaře a nově v televizi

1.3.2024

Po necelých čtyřech měsících se opět rozběhne Národní boxlakrosová liga (NBLL). Ve čtvrtek 7. března otevře základní část duel domácího Jižního Města proti LCC Wolves, a to před kamerami nové televize Sporty TV. Devět týmů z pěti zemí se utká o mistrovský titul, který obhajují LC Custodes. Vedoucí soutěže Adam Šerpán předjímá, že tento radotínský tým by měl být opět favoritem soutěže. 

Bude to nabité boxlakrosové jaro. V NBLL se totiž odehraje za tři měsíce 72 zápasů základní části. Devět týmů se utká klasickým systémem každý s každým dvakrát. Vrcholem sezony pak bude ve dnech 21. a 22. června Final Four. „Hraje se tentokrát jenom na jaře, protože ke konci září proběhne v USA mistrovství světa. Nicméně po šampionátu je v plánu Utkání hvězd. Historicky první se hrálo loni,“ odhaluje letošní plány Adam Šerpán, který má celou NBLL na starosti.

Podařilo se dostat boxlakros do programu nové stanice Sporty TV. Ta odvysílá živě vybrané zápasy soutěže. „Větší část utkání bude k vidění na našem YouTube kanálu. Přenosy v televizi budou komentované česky, na YouTube anglicky. U zápasů, které budou jenom na YouTube, dojde ke dvoukanálovému vysílání v obou jazycích,“ líčí Šerpán.

Ten, jak bylo řečeno, považuje za favorita před sezonou obhájce trofeje. Custodes Radotín loni v listopadu vyhráli ve finále nad Jižním Městem 18:8. Třetí příčku obhajuje Lakros Zbraslav. „V minulé sezoně v průběhu základní části ale docházelo k vyrovnaným zápasům i výsledkům. Ostatní týmy tedy mohou překvapit a stát se může cokoliv. Obecně se liga stává stále vyrovnanější,“ těší se Šerpán. Podle něj je lákadlem i čtveřice zahraničních týmů. Bratislava Bats ze Slovenska, Vienna Monarchs z Rakouska, němečtí Berlin Bears a polští Wroclaw Panthers pak jako nováčci.

„Německý tým bude sdružovat ty nejlepší hráče z celé země. Je to vlastně širší reprezentační výběr Německa. Ti hráči budou hrát pod smlouvou s Německou lakrosovou federací, což je garancí, že můžeme čekat opravdu to nejlepší, čím německý lakros disponuje. Příslibem do budoucna je i účast Wroclaw Panthers, kdy lakrosový tým bude součástí organizace tamějšího amerického fotbalu. Mají tam vystavět i boxlakrosový stadion. Velké ambice si kladou bratislavští Bats, což je také výběr Slovenska. Podobně jako Vienna Monarchs v Rakousku, kteří už ke konci minulé sezony ukázali, že se nesmíří s pozicí outsidera,“ vysvětluje detaily Šerpán.

Více informací o NBLL najdete zde: Instagram NBLL_CZ, Facebook NBLL, výsledky najdete na: https://stats.pointbench.com/nbll/2024/

Text: Pavel Urban
Foto: Kateřina Hrubá

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 169