Lacrosse > Mužský lakros > Příprava reprezentace na MS vrcholí

Příprava reprezentace na MS vrcholí

11.6.2018

Závěr června a začátek července před odletem na MS v Izraeli bude jako každoročně hektický. Ve středu 13. června je na programu poslední semifinálové utkání NBLL, aby se hned den na to v Radotíně, tentokrát na fotbalovém stadionu, utkala česká reprezentace s pravděpodobně nejkvalitnějším lakrosovým týmem, který kdy v České republice byl - výběrem Monmouth University, tzn. účastníkem I. divize. Utkání začne v 19.00 hodin.

V sobotu 16. června od 19.30 hod. se v Radotíně uskuteční finále NBLL za přítomnosti kamer České televize a reprezentantni si moc neodpočinou, protože hned 22. až 24. června je čeká účast na poslední zkoušce před mistrovstvím – Prague Cupu. Pak už zbývá jen závěrečné soustředění, kde se k týmu již připojí americký trenér Bill Kaden a kde bude tým dopilovávat herní systémy a organizaci v různých herních situacích, a odlet do izraelské Netanji, kde bude reprezentace od 12. do 21. července bojovat na Mistrovství světa FIL spolu s dalšími 47 zeměmi! 

V základní skupině se Česká republika utká s výběrem Belgie a Filipín. Může se zdát, že když se na Filipínách hraje lakros přibližně čtyři roky, bude to soupeř pouze do počtu, ale opak je pravdou. V týmu bude několik hráčů hrajících na amerických univerzitách, například brankář týmu, který v universitní I. divizi patří k naprosté špičce.

Dle umístění v této základní skupině reprezentace dále postoupí do herního schématu turnaje a celkově bude hrát 6–8 zápasů.

Na mistrovství světa bude možné sledovat i jinou českou stopu – jak se již stalo dobrým zvykem, o výsledkový servis a statistiky se bude starat systém PointBench Petra Tahala.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Podaří se Zbraslavi proniknout do Final Four?
Celkem hlasů 18