Lacrosse > Ženský lakros > Reprezentace > 2015 U19 MS Edinburk > Přesně za rok bude známý nový juniorský mistr světa

Přesně za rok bude známý nový juniorský mistr světa

1.8.2014

(pur) - V sobotu 1. srpna 2015 budou ve skotském Edinburghu korunovány nové světové šampionky v juniorské kategorii. Do tohoto okamžiku zbývá přesně rok a prosakují první zprávy i z jiných účastnických zemí. Český výběr představil na nedávném Prague Cupu zbrusu nové dresy, v nichž nastoupí i na MS.

Český tým pokračuje v přípravě na šampionát, kterého se příští rok ve Skotsku zúčastní třináct zemí. Na zmíněném Prague Cupu byl vidět opět zlepšený výkon mladé reprezentace. Juniorský celek obsadil na Aritmě šestou příčku, ale kromě předvedené hry zaujal také novými dresy, které si můžete prohlédnout na fotografii. Bílá i červená verze dresů s modrými sukněmi už je schválená pro mistrovství světa, takže Češky jistě zaujmou i po estetické stránce. Na kontě transparentního účtu českého juniorského týmu je aktuálně přes 160 000 korun! Akce na podporu reprezentace budou pokračovat i na podzim. Přispět ale můžete na účet číslo 2300463516/2010 kdykoliv.

Titul bude ve Skotsku obhajovat výběr Spojených států amerických. Ten už se rýsuje. Jen před pár dny se 110 dívek z 18 států z celých USA sešlo na půdě Stevenson University v Marylandu, aby se ucházelo o místo v týmu, který odletí za rok do Edinburghu. Zatím vybrala hlavní trenérka Kim Simonsová pětadvacet hráček, které čeká další přípravný kemp v říjnu. "Neuvěřitelně na nás zapůsobila úroveň hráček i úsilí všech dívek. Bylo velmi těžké vybrat 25 nejlepších," řekla Simonsová.

Nadvládu Američanek bude chtít prolomit Austrálie. A pomoci k tomu má Trish Adamsová, která byla jmenována hlavní trenérkou. Trish už má zkušenosti s juniorskými výběry z posledních dvou šampionátů hráček do 19 let, kde byla Austrálie vždy stříbrná. Před osmi lety v Kanadě byla ještě asistentkou, v roce 2011 v německém Hannoveru už vedla tým jako hlavní trenérka. Tuto roli si zopakuje i ve Skotsku. Ovšem příprava už probíhá i v dalších zemích. Užší výběr oznámila také Kanada pod vedením Scotta Teetera, který pomýšlí na nejvyšší příčky a chce vylepšit bronz z posledního MS. "Víme, že konkurence je velmi silná, ale budeme se chtít dostat až na vrchol," uvedl Teeter.

Foto: Miroslav Pivoňka

Loading...

2015 U19 MS Edinburk

Stránkování

12 >
 
 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 400

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%