Lacrosse > Mužský lakros > Předposlední dějství minifieldové série v Brně

Předposlední dějství minifieldové série v Brně

9.6.2016

mk - V neděli se na domácím hřišti brněnských Ravens v areálu U Hrocha odehrálo předposlední dějství minifieldové série.

Místo LCC Wolves dorazil tým Skalica Chiefs, který působí v SLL a od začátku pomáhá místnímu klubu s rozvojem lakrosu v Brně. Pořadatelský klub turnaj pojal také trochu jako PR, a proto vedle hřiště umístil přenosnou tribunu, pozval fotografy a hromadu fanoušků, kromě toho vyšlo také počasí. Utkání se hrála na 3 x 15 minut.
 
První zápas Ravens proti Chiefs byl obrovsky vyrovnaný, ale hosté ze Slovenska udělili domácím lekci z produktivity.

V utkání Knights vs. Wild Boars byl zřejmý výkonostní posun hráčů z Peček, kteří na první gól WB dokázali rychle odpovědět. Nicméně soupeř se nacvičenými signály a rychlými brejky efektivně prosazoval a hru bezpečně kontroloval.
 
Další utkání Ravens vs. Knights Č. Pečky nabídl velmi bojovný lakros. Výhoda domácího
prostředí a tedy také asi 10 hráčů na střídání se ukázala jako zásadní. Pečky v celkových 10 hráčích ale nic nevzdaly a snažily se hrát ofenzivní lakros. Toho ale Brno využívalo k postupnému navyšování
náskoku. Zápas ovšem ve všech zanechal pozitivní dojem, jelikož se s každým turnajem ukazuje výkonostní posun všech týmů.

Utkání Chiefs vs. Wild Boars mělo být tahákem dne. Zápas ovšem očekávání nenaplnil. WB od
začátku hru kontrolovali a nedávali soupeři prostor k výraznému prosazování.

Naopak zápas následující očekávání předčil. Ravens se proti Wild Boars snažili využít početní i fyzickou převahu a ve velmi dynamickém tempu se s WB neustále přetahovali o vedení v utkání. WB nakonec projevili větší zkušenost svého týmu a zápas dotáhli do úspěšného, byť těsného vítězného konce.

V posledním utkání se představili Knights proti Chiefs a velmi organizovanou hrou dokázali, že mohou hrát vyrovnaný zápas opravdu s každým. S trochou střeleckého štěstí mohly Knights utkání výrazněji zdramatizovat.

Děkujeme všem týmům, které vážily cestu až k nám do Brna a již teď se těšíme na další střetnutí.

Michal Kvapil
Výsledky zde

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 272