Lacrosse > Mužský lakros > 22. ročník Prague Cupu na Aritmě

22. ročník Prague Cupu na Aritmě

27.6.2019

www.lacrossepraguecup.com/
www.lacrossepraguecup.com/

Od čtvrtka 27. do soboty 29. června se v areálu pražské Aritmy koná už 22. ročník mezinárodního lakrosového turnaje Prague Cup

Prague Cup je na evropské scéně velmi oblíbeným turnajem a často slouží jako závěrečná příprava na letní šampionáty. Podobně je tomu i letos. V mužské části se představí juniorská reprezentace Izraele, Jižní Město, londýnští Lions, tým z USA nazvaný MVP, Barcelona a další český tým.

V ženské části se pak vedle seniorské reprezentace České republiky na svůj letošní vrchol chystají i české juniorky – ty na konci července odcestují na mistrovství světa do kanadského Peterborough. Loni uspěly na evropském šampionátu dvacítek, kde vybojovaly stříbro.

Na Prague Cup přijedou také dvě seniorské reprezentace z Rakouska a Nizozemska a anglická reprezentace do 23 let. Jako každý rok nebudou chybět týmy z amerických univerzit. Mužská část je více klubovou záležitostí, ale slibuje velmi kvalitní lakros,“ láká na turnaj jedna z organizátorek Barbara Bažantová. Podle ní má Prague Cup dobré jméno a poslední roky už musí týmy i odmítat.

Ve čtvrtek a v pátek jsou v mužské části na programu utkání ve skuipně (každý s každým), od 16.00 hod. v pátek pak utkání vyřazovací části. Finále proběhne v sobotu od 14.00 hodin. 

V ženské části obhajuje ve Vokovicích prvenství česká reprezentace. Do startu jejich evropského šampionátu zbývají už jen tři týdny a hráčky se netají tím, že chtějí v Izraeli zabojovat o cenný kov. „Holky věří v medaili, dělají pro to vše, myslím, že mají velkou šanci. Přijďte se na ně na Prague Cup podívat,“ zve Bažantová, která je zároveň manažerkou českého výběru. Národní tým by mohl v Netanje od 16. do 25. července navázat na tři bronzy svých předchůdkyň z let 1997, 1999 a 2003.

Ve skupině C se Češky postupně utkají se Švédskem, Španělskem, Finskem a Rakouskem a jsou jasným favoritem na postup z prvního místa. Zvláštností bude, že se zápasy budou hrát kvůli vysokým teplotám vždy až večer. Dva duely začnou Češkám například až ve 22.15. „Když jsme viděly poprvé rozpis, ani jsme tomu nevěřily. Jsme zvyklé trénovat večer, ale maximálně do deseti. Jsme zvědavé, jak nám to sedne. Čekat celý den na noční zápas bude divné, ale víme o tom s předstihem, tak se snad dokážeme dobře připravit,“ říká členka národního týmu Kateřina Hlavsová.

Na cestu do Izraele shánějí reprezentantky ještě 90 tisíc korun od dárců na serveru HitHit.cz. Rozpočet roční přípravy a startovného činil jeden a půl milionu korun. Část uhradila Česká lakrosová unie, ale poměrně velkou částku platí hráčky ze svého. Mezi odměnami jsou například fotka týmu v bikinách z pláže, selfie hráčky na míru, ale i nevšední zážitky se samotnými reprezentantkami. Jde o lekci jógy, angličtiny, osobní trénink nebo masáž od hráček.

Hned po Prague Cupu startuje na Aritmě mistrovství Evropy mužů do 20 let. A také zde pomýšlí česká reprezentace na medaili. „Doufáme, že český tým má nejvyšší ambice. Je to první šampionát juniorů vůbec, takže o překvapení asi nebude nouze,“ dodává Bažantová. Češi se utkají ve skupině B s Irskem, Izraelem a Polskem. Druhou skupinu tvoří Anglie, Wales, Německo a Lotyšsko.

Pavel Urban

Utkání ženské části můžete sledovat zde.

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 348

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%