Lacrosse > Ženský lakros > Prague Cup slaví 20 let

Prague Cup slaví 20 let

23.6.2017

Tento víkend, 23.-25.6.2017, se koná ve sportovním areále SK Aritma mezinárodní turnaj Prague Cup, který letos slaví 20 let. Krátký článek a informace k historii tohoto turnaje si můžete přečíst v článku níže.

 

1.Jak se změnil Prague Cup za 20 let?

Když nad tím tak přemýšlím tak moc ne. Pořád jde o partu nadšenců, kteří se tomu věnují ve svém volnu, lakrosovou komunitu, která se i na mezinárodní úrovni pořád chová jako velká rodina a neutuchající touhu a boj posunout český lakros zas o krok dal mezi sporty, kterým se neříká menšinové. (Teď jsem si zrovna všimla, že stále textové editory opravují v Česku lakros na laktos:))

 

2. Kolik bylo týmů na začátku, kolik je letos a z jakých všech zemí na 20 let týmy přijely?

Ze začátku byl Prague Cup takovým letním setkáním národních týmů Evropy, kterých ke konci devadesátých let nebylo ani tucet. Postupně začaly jezdit týmy z celého světa. Týmy z USA jezdí každý rok a vždycky se podivují, jak málo máme hráčů a jak dobře umíme hrát. Největší raritou byli určitě Australané, Japonky a tým z Hong Kongu. Letos po dlouhé době přijedou zase Japonci, moc se na ně těšíme, je s nimi vždycky ohromná legrace. 

Kdybychom měli prostory turnaj by mohl být ještě větší, ale najít víc jak dvě fotbalové hřiště na jednom místě a ještě ochotné pronajímatele, je v Praze téměř nemožné. Každý rok tak přijíždí 17-20 ženských i mužských týmů a zkracujeme hrací dobu, abychom se vešli.

 

3. Kde všude se turnaj konal a je aktuální poloha ideální a i z pohledu organizace nejlepší?

Začínali jsem na smíchovské Tatrovce a přes Slavii, Hostivař a Bráník jsme skončili na Veleslavínské Aritmě. Tady jsme třetí rok a zatím spokojení. Kousek od letiště, kousek do centra a zázemí, které je v celkem dobrém stavu, i když oproti zahraničí máme co dohánět.

 

4. Jak prestižní je turnaj na evropské úrovni a čeho si na něm ceníte? Jakou má atmosféru?

Jsme největším ženským turnajem v Evropě a druhým nejstarším, který se koná každý rok. Pro český lakros je obrovský cenný tím, že sem každý rok přijedou elitní hráči ze zámoří a my jsme tak v kontaktu s děním v lakrosovém světe. Pro reprezentace je to vždy obrovská příležitost jak doladit formu před letními mistrovstvími. A co se týče atmosféry? Přijďte se podívat! Tři stovky lidi na malém plácku, sedm cizích jazyků, strašné vedro, hudbu a zábavu střídá únava a radost z vítězství a dobrý pocit, že tohle mezinárodní sportování je prostě zábava.

 

5. Co všechno jste k 20. výročí připravili?

Podařilo se nám spustit nový web, máme nové logo, vylepšili jsme streaming zápasů a další...ale to už je překvapení na páteční párty. 

 

6. Na turnaji se představí i česká ženská reprezentace, která má těsně před MS, jaká další lákadla pro diváky chystáte?

Ano holky mají za sebou roční přípravu na MS, tak to pro ně bude generálka. Pak už je čeká na ostro Anglie od 12. do 22. července. Bude to největší ženské MS v dějinách tohoto sportu a holky jedou i díky pomoci Petra Čecha, který se stal jejich ambasadorem.

 

S českou reprezentací si přijedou ještě změřit síly národní týmy z Rakouska a Holandska. Mužský turnaj bude letos v daleko odlehčenější formě, protože se žádný velký turnaj nekoná. Každopádně zápasy mezi Angličany a Japonci budou určitě divácky zajímavé. Rozpis zápasů najdete na www.lacrossepraguecup.cz nebo fb @lacrossepraguecup.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 193