Lacrosse > Ženský lakros > Prague Cup láká na čtyři národní týmy

Prague Cup láká na čtyři národní týmy

6.6.2015

(pur) - Poslední červnový víkend se v areálu pražské Aritmy uskuteční už 18. ročník mezinárodního lakrosového turnaje Prague Cup. V ženské části se představí hned čtyři reprezentační výběry včetně obou českých.

Seniorský národní tým se chystá na domácí mistrovství Evropy, české hráčky do 19 let budou ještě předtím bojovat na MS ve skotském Edinburghu. „Letošní turnaj bude pro ženskou i juniorskou reprezentací poslední příležitostí k prověření formy před nadcházejícími šampionáty. Do Prahy přijedou poměřit síly juniorské reprezentace z Německa a Nizozemska či tradiční americké univerzitní týmy,“ říká za pořadatele Eva Mrlíková.

České juniorky i tentokrát připraví oblíbený stánek s občerstvením a suvenýry, kde je můžete i během Prague Cupu podpořit. Paradoxně nebude letos prvenství v ženském turnaji obsahovat český mistrovský tým LCC Radotín. Jejich hráčky jsou totiž oporami obou reprezentačních výběrů. Americký mužský tým USA AI loňský triumf obhajovat bude.

Celkem se na Aritmě představí ve třech dnech třináct týmů. Osm ženských a pět mužských. Program začne už v pátek 26. června ráno a vyhlášení výsledků je naplánováno na nedělní 17. hodinu. V sobotu večer čeká účastníky BBQ párty.

Kromě sportovního zápolení je Prague Cup také o zábavě, setkávání a každoročním vytváření nových přátelství. „Odhodlání pořadatelů pomáhat sportovcům, aby si odnesli nevšední zážitek, přesahuje všechna očekávání. Vše mají dopodrobna připravené a odvádí profesionální práci,“ chválí Prague Cup Chad Wilkinson, prezident AIST, jejichž tým se do Prahy vrací každoročně už celou dekádu.

Letošní ročník se koná za podpory radního pro sport a volný čas na Praze 6 Ing. Romana Mejstříka.

 

Týmy:

ŽENY:
Global Players (USA)
AIST (USA)
USA AI (USA)
ČR U19 (ČR)
Německo U19 (Něm.)
TJ Sokol I. Smíchov Flamingo (ČR + Něm.)
ČR „A“ (ČR)
Nizozemsko U19 (Niz.)

MUŽI:
Helsinki Chiefs (Fin.)
USA AI (USA)
TJ Sokol I. Smíchov Storm a Global Players (ČR + USA)
SK Lacrosse Jižní Město (ČR)
Kosynierzy Wroclav (Pol.)

 

 logo-praha6-180.png

 

 

Foto: Miroslav Pivoňka

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%