Lacrosse > Ženský lakros > Prague Cup letos patnáctiletý - kopie

Prague Cup letos patnáctiletý - kopie

9.6.2013

Prague Cup letos patnáctiletý - kopie

(hp) - Ve čtvrtek se opět po roce sejdou příznivci lakrosu na tradičním turnaji Prague Cup, aby do neděle bojovali o trofeje. Od prvního ročníku turnaje uplyne letos 15 let a za ta léta se stal stabilním bodem evropského lakrosového kalendáře.

Vznikl jako doprovodná událost ME v ženském lakrosu 1998, tehdy se v něm utkaly převážně B týmy evropských reprezentací. V roce 2001 přibyla k ženské části také mužská, oba turnaje se však stále hrály odděleně. Teprve v roce 2003, kdy se turnaj přestěhoval do areálu SK Slavia v Edenu, se hrálo společně. Vrcholem dosavadní historie turnaje byl rok 2008, kdy si Prahu přijelo vyzkoušet několik ženských reprezentačních týmů před ženským MS 2009.

Letošní turnaj se po ročním působeni v Hostivaři koná v areálu fotbalového klubu ABC Braník. Je poprvé zaměřen spíše na naše kluby, a tak se na něm sejde prakticky celá naše lakrosová veřejnost. V ženském turnaji uvidíme Baggataway Bees z Plzně, LC Jižní Město, LCC Radotín, TJ SIS Flamingo naši reprezentaci do 19 let. Zbylá část týmů dorazí ze zahraničí, budou to: rakouská reprezentace, Predators z Finska a University of London.

Mužský turnaj uvidí LC Jižní Město, LC Pardubice, LCC Radotín a TJ Malešice, jediným zahraničním týmem bude mužský tým University of London.

Doplněním turnaje bude klání v mix lakrosu, který hrají smíšené týmy podle ženských pravidel. Tato forma lakrosu je populární hlavně v Anglii. Mix lakrosového urnaje se zúčastní dva anglické týmy University of London A a B, LCC Radotín, Plzeňští Pernikáři (plzeňsko-pardubické seskupení), FlaMal (smíchovské Flamingo + Malešice) a smixovaný Mix Team.

V průběhu turnaje se účastníci sejdou i mimo hřiště, a to na čtvrteční Welcome Party (plánovaný parník bohužel asi vysoká voda překazí) a pátečním lakrosovém podvečeru (který vlastně tak docela mimo hřiště nebude). V pátek je na programu odpolední program pro dětí a zároveň lakrosová exhibice, ve které se představí české reprezentace v utkáních proti All Stars výběrům. Lakrosové odpoledne přejde plynule do velké párty v místním Music Baru ABC.

Kompletní program najdete na stránkách turnaje, umístění areálu ABC najdete na mapě.

Petr Tahal

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 427

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%