Lacrosse > Ženský lakros > Prague Cup se po letech vrací na Prahu 6 - kopie

Prague Cup se po letech vrací na Prahu 6 - kopie

3.6.2014

Prague Cup se po letech vrací na Prahu 6 - kopie

(hp) - Mezinárodní lakrosový turnaj Prague Cup se po třinácti letech vrací zpět do šesté pražské části, kde se naposledy hrál v roce 2001. Letošní obsazení bude velmi kvalitní, zúčastní se jej deset ženských a šest mužských týmů, ze šesti zemí.

Bude poslední prověrkou české mužské reprezentace před odletem na letošní MS v USA (Denver, Colorado) a v ženské části turnaje se představí česká dívčí reprezentace do 19 let, která se již pilně připravuje na MS 2015.

Nechci podceňovat paměť čtenářů, ale vzhledem k tomu, že když se hrál první ročník turnaje, někteří naši hráči lakrosu nebyli ještě na světě, nebo byli velmi malí, vrátím se několika větami o těch šestnáct let zpátky. Kořeny soutěže musíme hledat v roce 1998, kdy vznikla myšlenka doprovodit pražské ME v ženském lakrosu dalším turnajem. Toho se tehdy zúčastnily rozvojové týmy evropských reprezentací, ale nabrat zkušenosti přijely tenkrát do Prahy i dva týmy Japonek. O tři roky později se k ženské divizi přidala i mužská, a od roku 2003 se ženský a mužský turnaj hrají společně. Letos se soutěž bude konat v areálu SK Aritma Praha, v ulici Nad Lávkou v Praze 6 - Vokovicích.

Za dlouhou dobu turnaje se v něm vystřídaly týmy ze všech možných lakrosových zemí, od nejbližších sousedů, jako jsou Slováci nebo Poláci, až po vzdálené Japonsko a Austrálii. Pravidelně najdeme mezi účastníky mužstva z USA a britských ostrovů, na druhé straně bude letošním nováčkem ženská reprezentace Lotyšska.

V tomto roce jsou na seznamu účastníků mužské části soutěže kromě české reprezentace ještě dva americké týmy (Big3Lax a USA Athletes International), britský výběr hrající pod hlavičkou Team GB a dva naše klubové týmy, LC Jižní Město a TJ Malešice. Organizace USA AI tradičně přiváží finalistu turnaje, Team GB nebude také chtít hrát druhé housle, a tak finálová účast českého výběru nebude samozřejmostí.

Ženská část turnaje přinese zajímavé srovnání amerických, britských a kontinentálních týmů. Ženské americké týmy USA AI a AIST bývají na slušné úrovni, britské výběry pod hlavičkou Team GB 1 a 2 jistě nedají svou kůži zadarmo, Lotyšky budou chtít získat co nejvíc zkušeností, český mladý výběr má za sebou už dlouhou část připravy a klubové české (LCC Radotín, TJ SIS Flamingo United) a finský tým z Helsinek nemají co ztratit. Je tedy velmi težké předem tipovat medailisty, jedno je však jisté: Uvidíme kvalitní lakros.

Stručný program turnaje

Pátek 27.6.

9-20Zápasy základního kola
17 hodinSlavnostní zahájení

Sobota 28.6.

9-15Zápasy základního kola
15-18Čtvrtfinále

Neděle 29.6.

Ženy

9-11.30Zápasy playoff
11.30-13Semifinále
13-15.30Zápasy o umístění
15.40Finále

Muži

10-12Semifinále
12-14.30Zápasy o umístění
14.40Finále

Podrobný program turnaje a výsledky najdete na turnajovém webu na adrese www.lacrossepraguecup.com nebo na Facebookové stránce turnaje.

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 169