Lacrosse > Prague Cup se po letech vrací na Prahu 6

Prague Cup se po letech vrací na Prahu 6

3.6.2014

Prague Cup se po letech vrací na Prahu 6

(hp) - Mezinárodní lakrosový turnaj Prague Cup se po třinácti letech vrací zpět do šesté pražské části, kde se naposledy hrál v roce 2001. Letošní obsazení bude velmi kvalitní, zúčastní se jej deset ženských a šest mužských týmů, ze šesti zemí.

Bude poslední prověrkou české mužské reprezentace před odletem na letošní MS v USA (Denver, Colorado) a v ženské části turnaje se představí česká dívčí reprezentace do 19 let, která se již pilně připravuje na MS 2015.

Nechci podceňovat paměť čtenářů, ale vzhledem k tomu, že když se hrál první ročník turnaje, někteří naši hráči lakrosu nebyli ještě na světě, nebo byli velmi malí, vrátím se několika větami o těch šestnáct let zpátky. Kořeny soutěže musíme hledat v roce 1998, kdy vznikla myšlenka doprovodit pražské ME v ženském lakrosu dalším turnajem. Toho se tehdy zúčastnily rozvojové týmy evropských reprezentací, ale nabrat zkušenosti přijely tenkrát do Prahy i dva týmy Japonek. O tři roky později se k ženské divizi přidala i mužská, a od roku 2003 se ženský a mužský turnaj hrají společně. Letos se soutěž bude konat v areálu SK Aritma Praha, v ulici Nad Lávkou v Praze 6 - Vokovicích.

Za dlouhou dobu turnaje se v něm vystřídaly týmy ze všech možných lakrosových zemí, od nejbližších sousedů, jako jsou Slováci nebo Poláci, až po vzdálené Japonsko a Austrálii. Pravidelně najdeme mezi účastníky mužstva z USA a britských ostrovů, na druhé straně bude letošním nováčkem ženská reprezentace Lotyšska.

V tomto roce jsou na seznamu účastníků mužské části soutěže kromě české reprezentace ještě dva americké týmy (Big3Lax a USA Athletes International), britský výběr hrající pod hlavičkou Team GB a dva naše klubové týmy, LC Jižní Město a TJ Malešice. Organizace USA AI tradičně přiváží finalistu turnaje, Team GB nebude také chtít hrát druhé housle, a tak finálová účast českého výběru nebude samozřejmostí.

Ženská část turnaje přinese zajímavé srovnání amerických, britských a kontinentálních týmů. Ženské americké týmy USA AI a AIST bývají na slušné úrovni, britské výběry pod hlavičkou Team GB 1 a 2 jistě nedají svou kůži zadarmo, Lotyšky budou chtít získat co nejvíc zkušeností, český mladý výběr má za sebou už dlouhou část připravy a klubové české (LCC Radotín, TJ SIS Flamingo United) a finský tým z Helsinek nemají co ztratit. Je tedy velmi težké předem tipovat medailisty, jedno je však jisté: Uvidíme kvalitní lakros.

Stručný program turnaje

Pátek 27.6.

9-20Zápasy základního kola
17 hodinSlavnostní zahájení

Sobota 28.6.

9-15Zápasy základního kola
15-18Čtvrtfinále

Neděle 29.6.

Ženy

9-11.30Zápasy playoff
11.30-13Semifinále
13-15.30Zápasy o umístění
15.40Finále

Muži

10-12Semifinále
12-14.30Zápasy o umístění
14.40Finále

Podrobný program turnaje a výsledky najdete na turnajovém webu na adrese www.lacrossepraguecup.com nebo na Facebookové stránce turnaje.

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 108
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?