Lacrosse > Prague Cup letos patnáctiletý

Prague Cup letos patnáctiletý

9.6.2013

Prague Cup letos patnáctiletý

(hp) - Ve čtvrtek se opět po roce sejdou příznivci lakrosu na tradičním turnaji Prague Cup, aby do neděle bojovali o trofeje. Od prvního ročníku turnaje uplyne letos 15 let a za ta léta se stal stabilním bodem evropského lakrosového kalendáře.

Vznikl jako doprovodná událost ME v ženském lakrosu 1998, tehdy se v něm utkaly převážně B týmy evropských reprezentací. V roce 2001 přibyla k ženské části také mužská, oba turnaje se však stále hrály odděleně. Teprve v roce 2003, kdy se turnaj přestěhoval do areálu SK Slavia v Edenu, se hrálo společně. Vrcholem dosavadní historie turnaje byl rok 2008, kdy si Prahu přijelo vyzkoušet několik ženských reprezentačních týmů před ženským MS 2009.

Letošní turnaj se po ročním působeni v Hostivaři koná v areálu fotbalového klubu ABC Braník. Je poprvé zaměřen spíše na naše kluby, a tak se na něm sejde prakticky celá naše lakrosová veřejnost. V ženském turnaji uvidíme Baggataway Bees z Plzně, LC Jižní Město, LCC Radotín, TJ SIS Flamingo naši reprezentaci do 19 let. Zbylá část týmů dorazí ze zahraničí, budou to: rakouská reprezentace, Predators z Finska a University of London.

Mužský turnaj uvidí LC Jižní Město, LC Pardubice, LCC Radotín a TJ Malešice, jediným zahraničním týmem bude mužský tým University of London.

Doplněním turnaje bude klání v mix lakrosu, který hrají smíšené týmy podle ženských pravidel. Tato forma lakrosu je populární hlavně v Anglii. Mix lakrosového urnaje se zúčastní dva anglické týmy University of London A a B, LCC Radotín, Plzeňští Pernikáři (plzeňsko-pardubické seskupení), FlaMal (smíchovské Flamingo + Malešice) a smixovaný Mix Team.

V průběhu turnaje se účastníci sejdou i mimo hřiště, a to na čtvrteční Welcome Party (plánovaný parník bohužel asi vysoká voda překazí) a pátečním lakrosovém podvečeru (který vlastně tak docela mimo hřiště nebude). V pátek je na programu odpolední program pro dětí a zároveň lakrosová exhibice, ve které se představí české reprezentace v utkáních proti All Stars výběrům. Lakrosové odpoledne přejde plynule do velké párty v místním Music Baru ABC.

Kompletní program najdete na stránkách turnaje, umístění areálu ABC najdete na mapě.

Petr Tahal

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 81
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?