Lacrosse > Prague Cup 2012 – poslední test lakrosových reprezentací před ME

Prague Cup 2012 – poslední test lakrosových reprezentací před ME

18.6.2012

Vítězstvím mužské fieldlakrosové reprezentace skončil letošní ročník tradičního mezinárodního lakrosového turnaje Prague Cup. Ženský tým ČR byl ve své kategorii Elite těsně druhý. Na velmi kvalitně obsazeném turnaji jsem letos viděli týmy z USA, Anglie, Finska a Japonska, své zástupce měly v „legionářském" turnajovém týmu Prague Sports i Kanada a Německo.

Odehrané zápasy byly poslední prověrkou českých seniorských reprezentací, pro které tento týden v Amsterodamu začíná Mistrovství Evropy. Aby reprezentačních záležitostí nebylo dost, česká mužská „devatenáctka" současně vykročila do poslední fáze připravy před červencovým juniorským MS 2012.

Hlavní ženský turnaj nabídl šest zápasů čtyř týmů, včetně pro nás trochu exotického Kansay Youth z Japonska. Japonky přijely s mladým týmem teprve sbírajícím zkušenosti, a tomu odpovídaly výsledky jejich zápasů. Skončily na čtvrtém místě. Situace na prvních třech příčkách byla naprosto vyrovnaná a rozhodoval rozdíl jediného gólu ve skóre v tabulce vzájemných zápasů. Ze srovnání vyšly nejlépe Američanky z AIST, následované českou reprezentací a týmem Prague Sports.

V rámci Prague Cupu se konal ještě ženský reLAXed Cup, turnaj v ženském „mini“ lakrosu, hraný na menším hřišti se sníženým počtem hráček. Byl určený převážně klubovým týmům, ale s chutí si na něj odskočily i hráčky hlavního turnaje. Kromě Japonek, Američanek a Češek jsme v něm měli možnost sledovat i tým z finského Jyväskylä.

Mužský turnaj přinesl kvalitní lakros, zvláště v podání české reprezentace, AIST, The Lofer's a Prague Sports. Posledně jmenované mužstvo, sestavené právě pro tento turnaj, mělo slabší start, ale výrazným zlepšením v závěru základní části se probojovalo do bojů o medaile a dokázalo v semifinále řádně potrápit naši reprezentaci. Druhou semifinálovou dvojicí byli američtí AIST a The Lofer's. V pohledném finále pak česká reprezentace týmu AIST vrátila porážku ze základní části turnaje a zvítězila 4 : 3. Třetí místo vybojoval Prague Sports.

Výkon českého týmu před ME je podle hlavního trenéra Jana Baráka dobrým příslibem. „Tým prokázal velkou soudržnost, dokázal několikrát otočit nepříznivě se vyvíjející utkání,“ vyjmenovává pozitiva Barák. „Jsem vcelku spokojen s útočnou činností, kde jsme vsadili na zkušené hráče, zlepšit musíme defenzívu, zejména přidat na agresivitě.“

Tým na ME cestuje v úterý, na místě ho doplní dva krajánci, brankář Tommy Kralovenec a útočník Jamie Plunkett. Oba už ČR reprezentovali na MS, Tommy v roce 2010 v Manchesteru a Jamie vloni na boxlakrosovém MS v Praze.

První prověrkou Čechů bude ve čtvrtek od 12 h tým Belgie. Ženská část ME začíná v sobotu 23. června. Informace o turnaji naleznete na www.ec12lacrosse.com a zprávy budou i na stránkách www.lacrosse.cz.

Petr Tahal, Ondřej Mika

 

Pořadí ženského Prague Cupu
1. AIST (USA)
2. Česká republika
3. Prague Sports Team
4. Kansay Youth (Japonsko)

Pořadí mužského Prague Cupu
1. Česká republika
2. AIST (USA)
3. Prague Sports
4. The Lofer's (USA)
5. Česká republika U19
6. ManLax (Anglie)
7. B3 International (USA)

Pořadí reLAXed Cupu
1. AIST (USA)
2. Flamingo A (Česká republika)
3. Kansay Youth B (Japonsko)
4. LC Jižní Město (Česká republika)
5. Kansay Youth C (Japonsko)
6. Kansay Youth A (Japonsko)
7. Flamingo B (Česká republika)
8. The Queens (Finsko)

Kompletní výsledky naleznete na stránkách turnaje.

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 270