Lacrosse > Mužský lakros > Pozvánka na superfinále NFLL

Pozvánka na superfinále NFLL

25.10.2018

Pozvánka na superfinále NFLL

Letošní ročník NFLL vyvrcholí 3. listopadu v Brně, kde se v superfinále od 14:00 hod. střetnou dva nejlepší týmy základní části, a to LCC Wolves a Vienna Monarchs. Zatímco pro radotínský klub půjde po loňském superfinálovém nezdaru o pokus o reparát, pro rakouský tým je účast v superfinále premiérou. 

Oba týmy se základní částí NFLL probojovaly s bilancí 9 výher, 1 porážka. Svoji jedinou porážku přitom oba týmy utrpěly ve vzájemných zápasech: zatímco v prvním vzájemném souboji se z vítězství radovali Radotínští v poměru 6:17, říjnová odveta po napínavé bitvě, o jejímž vítězi muselo rozhodnout až prodloužení, přivála vítězství týmu Monarchs 11:12. V tomto ohledu proto slibuje superfinále napínavou podívanou.

Ve prospěch radotínských LCC Wolves před nadcházejícím finálovým utkáním hraje loňská zkušenost a současně i vyšší ofenzivní síla. Radotínští totiž v základní části NFLL dokázali svým soupeřům nastřílet o více než polovinu gólů více než jejich vídeňský protivník (157 ku 102 vstřeleným gólům). Obrana Monarchs by si měla dát pozor zejména na Tomáše Knotka s Matěje Baráka s 34, resp. 28 zásahy; palebná síla je nicméně rozložena do vyššího počtu hráčů, když skórovat více než 10x se v základní části podařilo hned 7 hráčům Wolves. Oproti tomu ofenziva Monarchs se soustředí zejména do útočného kvarteta Martin Neubauer (23 zásahů), Adrian Balasch (14 zásahů), Marcel Reinsperger (rovněž 14 zásahů) a Marvin Lerch (také 14 zásahů).

Jako favorit tedy k finálovému utkání nastupuje tým LCC Wolves. Dokáží se prosadit radotínští střelci proti kompaktní vídeňské obraně? Dokáže obrana Wolves uhlídat klíčového hráče Monarchs Martina Neubauera? Kdo si nakonec ze zápasu odnese pohár pro vítěze? Odpovědi na všechny otázky by měly být známy v sobotu 3. listopadu přibližně po 16. hodině.

Akutální stav skóre budete moct sledovat na www.lacrosse.cz.

-jnp-

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 169