Lacrosse > Mužský lakros > Poslední zápas základní části NBLL se Pardubicím vyvedl

Poslední zápas základní části NBLL se Pardubicím vyvedl

31.5.2015

(dž) – NBLL pokročila k nejdůležitější fázi celé sezóny – playoff. Pozice v tabulce byly před závěrečnými zápasy rozluštěny a pro Pardubice tak jakýkoliv výsledek v posledním domácím utkání znamenal čtvrtfinálový souboj s ForFun.

Ještě před čtvrtfinále ale přijeli do Pardubic mladíci z Radotína, kteří se chtěli na Východočechy vytáhnout a obrat je o body, jako se jim to povedlo před dvěma lety.

Začátek zápasu byl ve znamení útoků Pardubic. Útočníci domácích drželi míč v útoku a celkem v klidu kombinovali, jenže na góly se poměrně nadřeli. Pardubická obrana se do hry příliš nedostávala, ale když už byla defenzíva na ploše, Wolves měli velkou snahu dokázat svou dravost a mrštnost.

Utkání nabízelo zajímavé souboje na obou stranách, a ač byl vidět tvrdý lakros, oba týmy hrály v rámcích pravidel a bylo k vidění jen jedno vyloučení. Wolves hrozili zejména z rychlých brejků, když se pardubickým útočníkům nedařilo efektivně presovat. I tak ale po poločase bylo skóre 7:2 pro Pardubice.

Druhá část zápasu nabídla více ze hry hostům, kteří více hrozili. Dařilo se jim podnikat nebezpečné brejky a velmi koncentrovanými útoky dobývali bránu Pardubic. Pardubice jako by už chtěli mít utkání za sebou a podle toho také vypadal obraz hry v jejich podání. Wolves si začali více věřit v soubojích jeden na jednoho, a to jak v obraně, tak i při útočném tlaku vývozu domácích.

Konečné skóre 12:6 pro Pardubice. Tento výsledek tedy znamená, že Wolves po základní části NBLL, ve které jim sice ještě zbývá odehrát dva zápasy, končí a mohou jet na dovolenou, pro Pardubice znamená, že ve čtvrtfinále narazí na tým ForFun, se kterým mají v této sezóně vyrovnanu bilanci 1–1.

LC Pardubice vs. Wolves Radotín 12:6 (3:1, 4:1, 2:0, 3:4)
Branky domácích: Oulehla 5, Žák 2, David 2, Jůza, Prchlík, Novotný
Branky hostů: Sedlák 2, Jasek, Němec, Javorský, Polák

Daniel Žák

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 200