Lacrosse > Mužský lakros > Poslední zápas základní části NBLL

Poslední zápas základní části NBLL

29.5.2018

Jak název sám napovídá, v neděli 27.5.2018 se v hale na Jižním Městě konal poslední zápas základní části NBLL. K tomuto utkání se dostavil tým Old Dogs Plzeň a pochopitelně domácí SK Lacrosse Jižní Město. A bylo na co se dívat...

Plzeňští, z pozice papírově slabšího soupeře, neměli jednoduchý úkol. V průběžném tabulkovém pořadí jsou na sedmém, tedy předposledním míště. Oproti tomu domácí Jižní Město se ocitlo na druhém místě tabulky, hned za elitou z LCC Radotín. Zpátky k zápasu...

První perioda utkání byla překvapivě velmi vyrovnaná. Daleko překvapivější byla střela, která otevírala skóre. Letěla z hole plzeňského Jana Huleše. Ano, je to tak. Jižní Město na své domácí půdě v polovině 2. minuty inkasuje první gól utkání. Tým z Plzně hrál jako nikdy předtím a domací hráči měli plné ruce práce s korigováním zápasu. Útočné a obranné formace se střídaly jako o život. Domácí si sice dokázali vytvořit několik slibně vypadajicích šancí, avšak tam kde povolila obrana, zakročil brankář hostů Jaroslav Řezáč. Ten jakoby mohl nahlížet pár vteřin do budoucnosti, jelikož většina jeho zákroků byla neuvěřitelná. Přesně věděl kdy a kam střela půjde a vždy s chladnou hlavou rázně zakročil. Hlavně díky němu padla další branka až o dlouhých 9 minut později. V čase 10:40 se domácímu Kryštofu Novákovi podařilo dostat míč za brankovou čáru, kterou Řezáč střežil a vyrovnal tak stav utkání na 1:1. Tým Jižního Města nemohla případná prohra již nikterak ohrozit a hráči to pochopitelně dobře věděli. Podle toho také hráli. Zbytečné chyby v obraně, ztráty míče a celková letargie. To dávalo plzeňským velkou šanci na výhru. Dostáváme se ale k dalšímu gólu, který po dlouhém tlaku dokázal vstřelit domácí Ben Lavallee. Po této úspěšné střele si oba týmy zvládly vytvořit příležitosti pro změnu skóre, žádnou z nich ale nevyužily. Stav na konci první periody zůstává 2:1.

Začátek druhé čtvrtiny se nesl ve stejném duchu jako celá první. Několik šancí na obou stranách, tlak Plzně, chyby domácích a tak stále dokola. Opět se vrátíme k brankáři hostů, který dokázal zlikvidovat dvě po sobě jdoucí, velice nepříjemné střely domácího Pavla Došlého. Po těchto šancích se míče ujímají hosté a včase 16:20 vyrovnávají na 2:2 díky střele Martina Bakeše. I zde tedy platí rčení: Nedáš, dostaneš! Po této vyrovnávací brance se Jižní Město probudilo a úspěšná útočná dvojice Plecháček-Došlý rozjela svoji hru. V krátkém čase tak domácí dokázali odskočit soupeři na rozdíl čtyř branek a to zásluhou právě Jáchyma Plecháčka, Pavla Došlého a Václava Němce. V čase 24:14 stáhl náskok domácích Matěj Kresl a o chvíli později ještě Ondřej Macko. Za stavu 6:4 se domácí Václav Němec dopouští trestu a v čase 28:04 si jde sednou na 2 minuty za sekání. Tým Jižního Města, který se konečně rozkoukal, penalizace jednoho hráče nerozhodila a 3 vteřiny před koncem periody, střílí gól ve svém oslabení. Zásluhou Pavla Došlého se skóre před poločasem zastavuje na hodnotě 7:4.

Zatímco domácímu týmu delší pauza prospěla, tým hostů se po odpočinku jen těžko znovu rozjížděl. Musíme zmínit, že střídačka plzeňských téměř zela prázdnotou, takže hráče začala rychle zmáhat únava z nasazeného tempa. První gól třetí čtvrtiny střílí Jáchym Plecháček a o pár vteřin později ho následuje Pavel Došlý. Unavený tým Plzně se dopouští chyb jako bylo například sekání Matěje Kresla. Na trestné lavici si dlouho neodpočinul. Pražským stačilo 14 vteřin přesilové hry k potrestání prohřešku a to opět zásluhou dvojice Plecháček-Došlý. Poslední větší vzdor Plzně přišel v čase 37:50, kdy svou střelou snížil vedení Jan Huleš a o chvíli později ještě Marek Felix. Následovaly tři rychlé jihoměstské branky a to dvakrát z hole Pavla Došlého a jednou Bena Lavallee.

Do poslední periody se tak vstupovalo za téměř rozhodnutého stavu 13:6. Plzeňští v tuto chvíli jistě přemýšleli, zdali se vůbec dá odehrát plnohodnotný zápas v tak malém počtu hráčů. Za krátký čas však přichází se svou brutální střelou Pavel Došlý, kterého následně kopíruje i Kryštof Novák. V čase 53:08 se chopil šance plzeňský Matěj Kresl a po příhře Ondřeje Macka skóroval. Na toto reaguje domácí Pavel Křehlík a za hru vysokou holí si odchází odsedět svůj trest. Jak jsme již zmínili, Jižní Město své oslabení zvládá a troufale tak zvyšuje náskok nad znaveným soupeřem. Nejprve Michal Kompas a následně Pavel Došlý. Další gól přidává i Kryštof Novák, to už však v plném počtu. Poslední branka zápasu však náležela hostům. Půl minuty před koncem utkání kosmeticky upravuje stav na 17:8 plzeňský Adam Střecha.

Borci z LC Old Dogs Plzeň se rvali jak eskymáčtí psi a kdyby měli k dispozici více střídajících hráčů, mohlo to dopadnout i jinak.