Lacrosse > Mužský lakros > Poslední kolo JFLL

Poslední kolo JFLL

27.6.2018

vb – Po třech turnajích odehraných v horkém počasí bylo závěrečné čtvrté kolo JFLL odehráno v Červených Pečkách na vzorně připraveném hřišti s přírodní trávou za příznivějších teplot s občasným dešťem.

V prvním zápase se proti sobě postavily týmy Zbraslavi a LCC Radotín v kategorii U 14. Protože v minulých zápasech tým ze Zbraslavi nezískal ani bod, byl favoritem LCC. Na hřišti to ale vypadalo přesně opačně. Zbraslavští i s nadějí místního klubu v Červených Pečkách Ondrou Benešem v sestavě se do hry pustili s velkou chutí a nasazením. Výsledkem bylo poločasové vedení 7:1. Ve druhé polovině se favorizovaný tým LCC vzchopil a začal náskok stahovat až na konečný stav 7:9. Zbraslav tak mohla slavit první vítězství v této kategorii.

Nejlepšími hráči byli na straně LCC Lukáš Niedermayer a na straně Zbraslavi Adam Vejvoda a Kryštof Adamiec. Dva góly vstřelil i domácí Ondra Beneš.

Dalším zápasem bylo utkání kategorie U 12, v němž LCC Radotín vyzval spojený tým Jižního Města a Plzně. K vidění bylo nejvyrovnanější utkání celého dne, vždyť se v podstatě jednalo o finále – Radotín stále mohl pomýšlet na vítězství, musel by ale vyhrát o více než 6 branek. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a žádný z týmů nevedl o víc než dva góly. Když dvacet sekund před koncem řádné hrací doby vyrovnal Ondřej Dřízhal a šlo se za stavu 7:7 poprvé v JFLL do prodloužení, bylo o konečném pořadí rozhodnuto. V prodloužení sice ve druhé minutě vstřelil radotínský Hugo Soukeník „zlatý gól“ a rozhodl tak utkání pro Radotín, ovšem první příčku v celkovém pořadí uhájilo Jižní Město/Plzeň.

Mistrem ČR v kategorii U 12 se tak stal spojený tým Old Dogs Plzeň/SKL Jižní Město, jehož kapitán po utkání převzal pohár za vítězství.

Následoval další zápas kategorie U 14, který proti sobě svedl týmy Zbraslavi a společný tým Jižní Město/Old Dogs Plzeň. Podle předchozích výsledků se dalo očekávat vítězství spojeného týmu, který už měl celkové prvenství v kapse. Ten také šel do vedení 1:0 už ve druhé minutě. O minutu později ale Zbraslav vyrovnala a celý zápas už vedení nepustila. Naopak, díky výborné obraně a útoku, kde se Adam Vejvoda ukázal šesti a Kryštof Adamiec třemi góly, vedení stále navyšovala až ke konečnému výsledku 10:4.

Čtvrtým zápasem byla kategorie U 10, kde se utkávají Zbraslav a LCC Radotín. Před utkáním vedl LCC 2:1 na zápasy, ale o konečném vítězství ještě nebylo rozhodnuto. V rušném zápase, který Zbraslavští odehráli bez střídání, ale s velkou chutí a bojovností, nakonec zvítězili 12:4, když po čtyřech brankách vstřelili Marek Šafanda a Matěj Dřízhal (hostující z Jižního Města). Velkým hrdinou byl brankář Zbraslavi Jáchym Treybal, který předvedl několik „zázračných zákroků“. V týmu LCC se ukázal  dvěma góly Filip Rohlík.

Mistrem ČR v lakrosu v kategorii U 10 se tak jen díky vyššímu počtu vstřelených branek stal TJ Sokol Zbraslav.

Před posledním zápasem hracího dne kategorie U 14 mezi LCC Radotín a spojeným týmem bylo o vítězi kategorie již rozhodnuto, a tak trochu podle toho i zápas vypadal. LCC tažený střelci Vojtěchem Postupou a Ondřejem Strieblikem – oba vstřelili po sedmi gólech – zvítězil 20:9. Na straně spojeného týmu zaznamenali nejvíce gólů Josef Hás a Martin Pech – oba po čtyřech.

Po zápase převzal spojený tým SKL Jižní Město /Old Dogs Plzeň vítězný pohár kategorie U 14.