Lacrosse > Mužský lakros > Poslední dílek skládanky play-off NBLL zapadl

Poslední dílek skládanky play-off NBLL zapadl

10.4.2012

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(pch) - V neděli Plzeň dle předpokladů zvítězila v posledním utkání nadstavby NBLL a doplnila poslední dílek do skládanky nasazení do play-off. To, že se o pořadí rozhodovalo až v posledních utkáních, je pro budoucnost povzbuzující – snad ještě nikdy nebyl trend vyrovnávání výkonnosti tak markantní, jako v tomto ročníku. Pořadí NBLL sice vévodí zatím nedostižný Radotín, ale o pořadí na dalších místech se vedl tuhý boj, kde přestávaly platit papírové předpoklady.

Hned za Radotínem skončilo překvapení letošního jara, tým ForFunu, který skvělými výkony a tuhou obranou potvrdil to, co naznačil při zimním turnaji. I páté Pardubice a 6. Slavia dokázaly potrápit dosud dominující Jižní Město i Malešice.

Ve stříbrné skupině je situace podobná – Wolves se vynikajícím závěrem dotáhli na týmy před sebou a od účasti v play-off je dělí jen dva body. Černý Petr tentokrát zůstal v rukou Falkonů, kteří si kvůli kontumaci s Bats letos play-off nezahrají.

A čtvrtfinálové dvojice? Když hrají LCC, není o vítězi pochyb – Radotín je ve skvělé formě a musel by být konec světa, aby ho něco zastavilo na cestě za obhajobou. Ostatní čtvrtfinále ale tak jednoznačná nebudou. Možná snad v utkání ForFunu s Plzní lze pražský tým považovat za favorita, i když se oba soupěři letos ještě neutkali, ale zbývající dvojice Jižní Město v. Pardubice a Malešice v. Slavia mohou přinést překvapení.

Soupeři z první dvojice se letos utkali dvakrát a výsledky byly poměrně těsné – 9:5 a 7:6 pro Jižní Město. Pardubice posilují také dvě výhry nad Slavií v letošním ročníku (15:9 a 12:11) a jen těsná prohra s Malešicemi (7:9).

Malešice se se Slavií utkaly na jaře dvakrát, a i zde to bylo v obou případech těsné – první utkání ještě Malešice vyhrály 8:6, ve druhém už ale ztratily jeden bod díky výhře 10:9 až v prodloužení. Takže v těchto čtvrtfinále lze očekávat velmi napínavé souboje.

Čtvrtfinále NBLL 2012:

ForFun – LC Old Dogs Plzeň
pátek, 13. dubna, 19.30 Radotín

LCC Radotín – Bats Bratislava
sobota 14. dubna, 19.00 Radotín

TJ Malešice – LC Slavia
neděle, 15. dubna, 16.30 Malešice

SK Jižní Město – LC Pardubice
neděle, 15. dubna, 20.00 hala Jižní Město

Petr Chmelař 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 198