Lacrosse > Mužský lakros > Poslední lednový víkend roku 2013 patřil na Jižním Městě boxlakrosu

Poslední lednový víkend roku 2013 patřil na Jižním Městě boxlakrosu

8.2.2013

Poslední lednový víkend roku 2013 patřil na Jižním Městě boxlakrosu

Mezinárodní turnaj Winter Lax Cup 2013 se konal v hale, která je pro tento sport přizpůsobená jako jedna z mála v Evropě, již po třetí a za tu dobu již stačil získat oblibu a uznání.

Mezi dvanácti startujícími týmy byla mužstva z Německa, Francie, Slovenska a Polska. Jednotlivé týmy navíc posílili hráči z Kanady, Rakouska a Anglie.

Tři dny plné lakrosu nabídly 46 napínavých zápasů. Zatímco polský a francouzský tým jezdí na turnaj sbírat zkušenosti, na vítěze by si v základních skupinách vsadil asi málokdo.

Ambicemi se netajil německý tým Deutschland Adler, sestavený ze zkušených hráčů, který vedl z pozice trenéra kanadský hráč Jamie Plunkett.

Bratislavští Bats pro tento turnaj posílili na několika postech. Do brány si půjčili zkušeného Malinu z domácího týmu LCJM a do pole trojici výborných radotínských hráčů, Peška, Seidla a Procházku. V tomto složení mohli určitě pomýšlet na nejvyšší příčky.

Loňský vítěz, TJ Malešice přijel ve své obvyklé, sehrané sestavě. Stejně tak Slavia Praha a LC Pardubice.

Nejlepší tým boxlakrosové ligy LCC Radotín se jako takový turnaje nezúčastnil, ale jeho hráči výrazně posílili tým svých mladíků, hrajících jako LCC Wolves. I Vlci tak mohli pořadím pořádně zamíchat.

Další z radotínských týmů, Forfun, hrál na turnaji bez několika svých opor.

Domácí tým LCJM do turnaje opět vyslal dva své týmy. Zatímco B tým stále sbírá cenné zkušenosti, Áčko již několikrát dokázalo, že je turnajovým týmem.

Už zápasy v základních skupinách nabídly zajímavý lakros a především v B skupině nebylo do poslední chvíle jasné, kdo do čtvrtfinále půjde z jaké pozice. Nakonec tuto skupinu vyhrála TJ Malešice a zajistila si snadnějšího soupeře.

Možná trochu překvapivě skončil zápas v A skupině mezi Bats a LCJM A, kdy hráči Jižního Města stáli proti svému vlastnímu brankáři Malinovi. Ten dokázal, že má návyky svých spoluhráčů z tréninku dobře zmapované, a pustil za svá záda pouze střelu Milana Černíka v začátku utkání. To byla ale také jediná prohra A týmu LCJM a ve čtvrtfinále šli Jižnáci proti nevyzpytatelným Pardubicím (5:1). Další čtvrtfinálové dvojice byly Bats Bratislava v. Forfun (5:2), LCC Wolves v. Deutschland Adler (4:3) a TJ Malešice v. LC Slavia Praha (6:1).

V semifinále Bratislavě Bats vystavili stopku v cestě za pohárem mladí vlci, LCC Wolves v poměru 3:4.

Jižní Město v semifinále svedlo vítěznou bitvu s TJ Malešice, zápas skončil 5:4.

O třetím místě se rozhodovalo až v nájezdech, po nerozhodném stavu 3:3 na konci utkání. Šťastnějšími, kteří si nakonec vezli domů pohár za třetí místo, byli bratislavští Bats.

Finálové utkání bylo zajímavé a napínavé až do úplného konce. Jižní Město v něm dokázalo zvrátit nepříznivý stav, když ještě na konci druhé třetiny prohrávalo o dvě branky (2:4). Nakonec ale zápas otočilo, vyhrálo těsným výsledkem 5:4 a napotřetí se mu konečně podařilo domácí turnaj vyhrát.

Konečné pořadí:
1. LCJM A
2. LCC Wolves
3. Bats Bratislava
4. TJ Malešice
5. Deutschland Adler
6. LC Slavia Praha
7. LC Pardubice
8. ForFun
9.  Kosynierzy Wroclaw
10. LCJM B
11. Lille Sparitates
12. Wataha Krakov

Ocenění jednotlivců:
Nejlepší brankář turnaje: Dominik Sika (LCC Wolves)
Nejlepší obránce turnaje: Martin Mrlík (TJ Malešice)
Nejužitečnější hráč turnaje: Pavel Doslý (LCJM A)
Nejlepší střelec turnaje: Dominik Pešek (Bats Bratislava) 14 branek
Vítěz kanadského bodování: Dominik Pešek (Bats Bratislava) 23 bodů

Na závěr mi dovolte poděkovat všem, kteří se na turnaji podíleli.
Všem hráčům a hráčkám LCJM, kteří turnaji věnovali spoustu svého volného času. Petru Tahalovi z Prague Sports za výsledkový servis, Jiřímu Houžvičkovi za fotografie.

Díky i radnici Prahy 11 za to, že náš sport podporuje.

Za všechny, kteří turnaj připravují
Michaela Zvarová

www.winterlaxcup.cz

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 302