Lacrosse > Ženský lakros > Podzimní částí ženské ligy prošly bez ztráty bodu hráčky Girls

Podzimní částí ženské ligy prošly bez ztráty bodu hráčky Girls

3.11.2023

Podzimní částí ženské ligy prošly bez ztráty bodu hráčky Girls

Netradičně dvě kola se stihla odehrát za měsíc a půl v rámci Národní ligy ženského lakrosu (NLŽL). Na jaře všechny čtyři týmy čeká ještě třetí vzájemné měření sil, následovat bude v červnu play-off. Po podzimu vede obhájce titulu, tým LCC Girls, který vyhrál všechny zápasy.

Aktuální ligový ročník má zase plno zajímavých nábojů. Vrcholem sezony ostatně bude mistrovství Evropy v Portugalsku, na které se reprezentantky ze všech čtyř ligových týmů už pilně připravují. Pokračuje oživení jak díky hráčkám ze zahraničí, tak zařazením mladých nadějí. Z některých už vyrostla v posledních pár letech silná kostra nejen pro letos stříbrnou reprezentaci juniorek, ale i adeptky seniorského národního týmu.

Každý celek odehrál šest zápasů. Pomohl tomu přidaný úvodní víkend, kde si týmy i rozhodčí především otestovali nová pravidla, ale i formu, která u mnohých během podzimu gradovala.

LCC Girls
Obhájce titulu a třetí celek z Turnaje mistryň postrádal v řadě ligových zápasů některé své opory, i tak zvládl všechny duely vyhrát. Někdy se ale rozjížděl pozvolna, hlavně v zápasech se Smíchovem, kdy tým Girls dominoval spíše až ve druhých polovinách utkání. Každopádně radotínský celek nasázel za šest zápasů soupeřům téměř sto gólů a pyšní se skóre 96:30. Logicky se to promítá do tabulky kanadského bodování hráček. První je Markéta Malinovská se 32 body a v TOP 10 je pět hráček Girls.

„Oproti minulé sezoně jsme prozatím neztratili ani bod, což považuji za velký úspěch. Nový trenér a zejména příprava na Turnaj mistryň stojí za konzistentním výsledkem posledních měsíců,“ říká kapitánka Girls Daniela Pešková. Ta se na výhrách svého týmu podílela patnácti góly. „Doufáme, že i v jarní sezoně zvládneme vše bez ztráty bodů a završíme ji obhajobou titulu. Dále nás také čeká Česko-německý pohár, kde bychom také chtěli získat prvenství,“ doplňuje Pešková.

Sokol I. Smíchov
Dravý tým ztratil jen oba zápasy s Girls, jinak si velmi nahlas řekl o to, že by mohl na jaře bojovat o účast ve finále. Vlastně mu paradoxně ke druhém místu po základní části stačí na jaře uhrát jediný bod. Pak však musí ještě uspět v semifinále. Mladý tým, ve kterém září hlavně útočné reprezentační duo Ellen Pantazopoulou a Viktorie Štědrá, doplnila zkušenostmi i body na hřišti Barbara Bažantová. Mimochodem, Ellen Pantazopoulou je s dvaceti góly aktuálně nejlepší střelkyně ligy.

„Jsme velmi spokojení, i když víme, že je pořád co zlepšovat. Máme v týmu zase pár nových mladých hráček, které nabírají zkušenosti, takže se těšíme na další utkání. Cíl pro jaro je jasný, uhrát co nejlepší výsledek a nabrat další hromady herních zkušeností,“ zmiňuje Bažantová.

LC Jižní Město
Bohatá soupiska s mnohými známými jmény může na první pohled budit pozornost, ovšem pohled do statistik říká, že mnohé opory minulých let z různých důvodů na podzim Jižňáku na hřišti pomoct nemohly. A tak trenér Adam Ondráček musel zapojit i mladé hráčky, které zkušenost teprve sbírají. Jižní Město zaujalo statečným výkonem v domácím utkání proti Girls, alespoň v první polovině. Proti Harpyjím Jižňák nejdříve vyhrál o šest branek, ale v posledním utkání podzimu v odvetě o gól prohrál.

LCC Harpyje
Úděl tohoto mladého týmu je, že ho každý rok opustí některé hráčky, ale zase je prostor zapracovat další naděje. Logicky se tak sehrávají postupně a jejich forma většinou graduje hlavně na jaře. Už na podzim ale dokázaly Harpyje ukázat bojovnost a dravost a v posledním utkání dokonce dosáhly na těsnou výhru proti Jižnímu Městu. Bodově se zatím tým opírá hlavně o dvojici Lucie Chottousová a Klára Strončková.

„Začátek podzimní části se nám nevyvíjel tak, jak jsme chtěly a jak jsme měly natrénováno. Ambice jsme měly vyšší, ale jsme rády, že náš poslední zápas skončil vítězně,“ poznamenává kapitánka Harpyjí Chottousová a dodává: „Během zimy se zaměříme hlavně na fyzickou přípravu a na dovednosti s lakroskou. Také máme spoustu mladých hráček, se kterými budeme trénovat různé nové herní situace. Našim cílem je dostat se do finále, jako v minulém ročníku.“

Jarní část Národní ženské lakrosové ligy začne 10. dubna, tedy za pět měsíců. O víkendu 8. a 9. června přijde na řadu play-off.

Text: Pavel Urban

Foto: Kateřina Hrubá

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa