Lacrosse > Ženský lakros > Podzimní část NLŽL přinesla většinu zápasů vyrovnaných

Podzimní část NLŽL přinesla většinu zápasů vyrovnaných

18.11.2022

Podzimní část NLŽL přinesla většinu zápasů vyrovnaných

Přesně padesát dní trvala podzimní část Národní ligy ženského lakrosu (NLŽL). Zatím vede s plným počtem bodů radotínský tým LCC Girls. Pojďme se podívat na výkony všech čtyřech týmů. Za čtyři měsíce bude pokračovat jarní část.

Sokol I. Smíchov
Smíchovský celek předvedl podle očekávání intenzivní a rychlý lakros a usadil se po podzimu na druhém místě v tabulce. Se všemi soupeři odehrál vyrovnané zápasy a potrápil dokonce i favorita ligy - Girls. V úvodním zápasu sezony proti Jižnímu Městu vyhrál o jediný gól 8:9. V jejich posledním utkání, proti Harpyjím, vyhrál Smíchov v napínavé koncovce 12:10. V tomto zápase si hráčky spravedlivě rozdělily góly mezi útočnice a středopolařky a výborně zachytala také brankářka Kamila Šamalíková. SIS i s favoritem ligy, radotínskými Girls, udržel až do poloviny zápasu krok – stav o poločase byl pouze 6:4 a chvíli po pauze byl stav dokonce 8:8.  Ve všech zápasech se střelecky blýskly hlavně sestry Ellen a Sofie Pantazopoulou, které dohromady nasbíraly patnáct gólů a čtyři asistence. V jarní části se od „plameňaček“ můžeme opět těšit na ještě rychlejší a dynamičtější lakros a je jasné, že se na konci sezony poperou o finále.  

LCC Harpyje
Mladý radotínský tým obsadil po třech odehraných zápasech třetí místo. S Jižním Městem i smíchovským celkem hrály velmi vyrovnaně – Jižní Město porazily 9:7, v tomto zápase se blýskly kapitánka Lucie Chottousová, která dala pět branek, se čtyřgólovou Terezou Löflerovou. Samy dvě se tak postaraly o všechny trefy Harpyjí v utkání. Chottousová pak v zápase proti smíchovským SIS chyběla a Harpyje prohrály 10:12. V tomto zápase se střelecky dařilo opět Löflerové, která se trefila třikrát, stejně jako středopolařka Klára Strončková. V zápase proti zkušeným klubovým spoluhráčkám z LCC Girls Harpyje prohrály vysoko 2:21. Dle jejich slov se jim proti „áčku“ nehraje dobře a „je to hodně o hlavě“. Pro Harpyje bude klíčová zimní příprava a na jaře by se mohly poprat o druhé místo.  

LC Jižní Město
Svěřenkyně reprezentačního trenéra Adama Ondráčka obsadily po podzimní části bez jediné výhry čtvrté místo. První zápas sezony proti SIS se i přes urputnou snahu a dvě rychlé trefy v závěru zápasu nepodařilo dotáhnout a  „Jižňák“ hořce prohrál o jediný gól. V zápase proti Harpyjím se dařilo Elišce Hanzlové, která nastřílela tři góly.. Jižňačky obdržely dvě žluté karty, a přestože toho Harpyje nedokázaly gólově využít, sedm gólů na celkovou výhru nestačilo a Jižňačky podlehly 7:9. Poslední zápas proti LCC Girls otevřela Tereza Bartušková a stav 5:2 pro Girls v polovině utkání vypadal ještě jako hratelný. Zápas se ale velmi podařil radotínským hráčkám Tereze Lalákové (4+1) s Markétou Malinovskou (3+3) a jižňačky tak z Radotína odjely po prohře 6:11 opět bez bodu. Vzhledem k těsným výsledkům ve dvou zápasech by Jižní Město mohlo na jaře tabulkou určitě zamíchat. 

LCC Girls
Radotínské favoritky vstoupily do sezony zápasem proti Smíchovu. Přestože v půlce vedly pouze 6:4, podařilo se jim podle očekávání smíchovské přehrát 14:9. Samy po zápase komentovaly, že si zápas velmi užily a takto dobrý výkon smíchovských nečekaly. Proti klubovým kolegyním LCC Harpyjím vyhrály vysoko a i v posledním zápase proti Jižnímu městu braly dva body. Girls si na podzimní část našly nového kouče, Briana Witmera, který do jejich hry zavedl některé nové herní situace a Girls měly radost z toho, jak fungují. Přestože bylo vidět, že Girls hrají s velkým zápalem a všechny zápasy ovládly, soupeře letos nepřehrály „o parník“, jak byly v minulých letech zvyklé. I pro ně je to určitě do zimních měsíců motivace a na jaře budou chtít stoprocentně ligou prolétnout až do finále.  

Kanadské bodování NLŽL vede Tereza Laláková z LCC Girls. Ke třinácti gólům přidala jednu asistenci, v závěsu je její spoluhráčka Markéta Malinovská taktéž z LCC Girls (5+9). Třetí příčku zatím drží Sofie Pantazopoulou z týmu SIS Flamingo (9+3). Dvanáct kanadských bodů má i Michaela Srchová z LCC Girls a Tereza Bartušková z Jižního Města. NLŽL se opět rozběhne v březnu, kdy se dohraje během všedních dnů základní část. Následovat bude o jednom z víkendů Final Four. 

Statistiky jsou k vidění na: www.lacrosse.cz/czl-nlzl

Kateřina Hlavsová

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 286