Lacrosse > Mužský lakros > Podzim lakrosu v Pardubicích

Podzim lakrosu v Pardubicích

19.10.2014

ao – Protože podzimní organizované klubové boxlakrosové soutěže v ČR již druhým rokem fakticky neexistují, zorganizovaly týmy LC Pardubice a Old Dogs Plzeň vlastní turnaje. První z nich se odehrál v sobotu 18. října v Pardubicích. Následovat bude setkání v Plzni v neděli 26. října.

Svou velkou premiéru na turnaji absolvoval tým LC Šumava. Tento klub je příslibem rozvoje lakrosu do dalšího regionu a jeho hráči ukázali velice slušnou úroveň. Soupeři jim byli domácí Pardubice, plzeňští Old Dogs a TJ Malešice.

Tři stálí účastníci NBLL také odehráli velice vyrovnané zápasy a až poslední rozhodl o celkovém vítězi. Domácí se navíc ukázali jako pozorní hostitelé, když dopřáli LC Šumava radost ze dvou vstřelených branek – prvních boxlakrosových.

Program turnaje zahájili domácí proti Plzni a až v závěrečné třetině soupeři odskočili a dovedli utkání k vítězství.

LC Pardubice vs. Old Dogs Plzeň 8:5 (3:3, 2:2, 3:0)
Branky:
Pardubice: Oulehla 4, Skokan, David, Žák a Prchlík po 1
Plzeň Hříbal 4, Dlabal 1

Následovala premiéra LC Šumava proti TJ Malešice a v něm Šumavští za výrazné pomoci brankaře Tomáše Pelikána potrápili favorita zejména v první třetině. Ve všech zápasech turnaje měl nováček slušné nástupy do zápasů a až postupem času jim soupeři odskočili.

TJ Malšice vs. LC Šumava 10:0 (1:0, 5:0, 4:0)
Branky:
Malešice: Trhlík 3, Podroužek Adam a Podroužek Ondřej po 2, Semerák, Plecitý, Hagan po 1

Následoval zápas hostitelů s Šumavou, který přinesl velkou radost Šumavy ze vstřelených branek a povinné vítězství domácích

LC Pardubice vs. LC Šumava 11:2 (3:1, 4:0, 4:1)
Branky:
Pardubice: Oulehla, Prchlík po 3, Skokan 2, David, Jůza, Novotný po 1
Šumava: Urbánek, Škarda po 1

Moc pěkný pohled byl na zápas Plzně s Malešicemi. Do poslední chvíle vyrovnané utkání, kdy Plzeň stahovala náskok Malešic do posledních vteřin zápasu a uklidnění přineslo až branka zkušeného Kopfsteina pět vteřin před koncem zápasu.

TJ Malešice vs.Old Dogs Plzeň 7:5 (2:2, 4:2, 1:1)
Branky:
Malešice: Kopfstein, Podroužek A po 2, Trhlík, Hagan, Plecitý po 1
Plzeň. Hříbal 3, Šedivec, Demiš po 1

Plzeň pak po dvou těžkých, výborně odehraných, ale prohraných zápasech, čekal poslední zápas o třetí místo s Šumavou a následovalo finále dvou dosud neporažených týmů.

Plzeň nezaváhala a potvrdila roli favorita.

Old Dogs Plzeň vs. LC Šumava 11:0 (3:0, 2:0, 6:0)
Branky:
Pzeň: Kohout 3, Demiš 2, Hříbal a Šedivec po 1

Následovalo finále, které ukázalo nejlepší lakros dne. Šťastnějším nakonec byli domácí, ale průběh utkání byl jako na houpačce. Malešice vedly už 4:1, pak domácí otočili na 6:4, aby za chvilku byl stav 6:6. Pak ještě jednou domácí odskočili, ale 5 minut před koncem hosté srovnali a začínalo se znovu.

Přetahování o vítěznou branku pokračovalo a díky vynikajícím brankařům žádná nepadla. Když se 25 sekund před koncem domácím podařilo vybojovat míč vzali si oddechový čas a rozhodli se pro hru bez brankaře. Tato riskantní varianta se tentokrát, snad poprvé v pardubických dějinách, vyplatila a domácí brankou Jirky Davida vstřelenou osm sekund před koncem zápasu zvítězili.

LC Pardubice vs. TJ Malešice 8:7 (1:3, 4:1, 3:3)