Lacrosse > Mužský lakros > Po výhře Malešic rozhodne o čtvrtém semifinalistovi poslední zápas ZČ

Po výhře Malešic rozhodne o čtvrtém semifinalistovi poslední zápas ZČ

18.11.2021

Malešice ve svém posledním zápase v základní části vykřesaly naději na postup do Final Four, když v neděli večer na domácí půdě porazily Jižní Město. To si naopak prohrou 10:15 svoji cestu do semifinále značně zkomplikovalo. Momentálně má 8 bodů a čeká jej poslední zápas proti Pardubicím. Aby se tedy tým hrajícího trenéra Pavla Došlého dostal zpět na čtvrtou příčku před Malešice, musí ve čtvrtek zvítězit v základní hrací době.

Jihoměstští přitom neměli partii, ve které si mohli zajistit semifinále, špatně rozehranou. Se soupeři drželi krok, nefaulovali a po prvních patnácti minutách byl stav nerozhodný. V druhé periodě pak padly pouhé tři góly – dva vstřelili Malešičtí, jeden hráči v bíločerných dresech. Ještě před poločasem přišly ale dva slepené fauly, kdy se v časech 24:21 a 27:01 krosčekem provinil jihoměstský Jan Kadeřábek. Jeho tým sice obě oslabení přestál, ale vypadl z herního rytmu, což se promítlo ve třetí části zápasu. Hostující mužstvo začalo zbytečně ztrácet míče a dělalo laciné chyby v obraně, čehož hojně využívali malešičtí střelci. Během čtvrthodinového výpadku Jižního Města nastříleli sedm branek a poslali svůj tým do vedení 13:6, které se později ukázalo jako rozhodující.

Ve čtvrté periodě se následně v brance Jižního Města po delší době představil Matěj Zelinka, který vystřídal Martina Bartušku. Změna brankáře sice dala jejich hře nový impuls, ale ne dostatečně velký na to, aby Jižní Město nepříznivý vývoj zápasu zvrátilo. Malešice si zkušeně pohlídaly závěr, navrch přidaly dva góly a zvítězily 15:10.

V zápase se nejvíce dařilo Ondřeji Podroužkovi (6+2), v těsném bodovém závěsu se držel Kryštof Adamiec (5+1). Pod úspěch malešického výběru se pak výrazně podepsal teprve patnáctiletý brankář Ondřej Hájek, který pochytal 77 % střel.

Foto a text: Kateřina Hrubá

TJ Malešice vs. SK Lacrosse Jižní Město 15:10 (4:4, 2:1, 7:1, 2:4)