Lacrosse > Mužský lakros > Po vítězném turnaji ligová dohrávka základní části

Po vítězném turnaji ligová dohrávka základní části

5.5.2013

Nové dresy
Nové dresy

Po mimořádném úspěchu na 20. ročníku Memoriálu Aleše Hřebeského nastoupili domácí Custodi k dohrávce základní části ligového ročníku 2012/2013, ve které přivítali hráče z Plzně.

A děly se věci nevídané. Hráči šokovali diváky (a nejen diváky) ještě před zahájením hry tím, že nastoupili v nových dresech. Udivení a zmatení diváci (naštěstí jich nebylo mnoho) horečně sháněli informace, zda se opravdu jedná o avizovaný zápas radotínských LCC proti plzeňským Old Dogs. Na jejich obranu nutno podotknout, že barva dresů domácích byla naprosto netradiční, nicméně určitě zajímavá, stejně jako byl zajímavý střih dresů a skutečnost, že se tvůrci dresů přihlásili logem umístěným ve výstřihu k členství k České obci sokolské. Ani tento fakt zřejmě neobměkčil dobrou duši klubu Ondřeje Miku, který pravděpodobně kroutí hlavou ještě v době vzniku tohoto článku.

První čtvrtina zápasu ukázala, jak rozdílná je motivace hrát turnaj a dohrávat základní část ligy zápasem, který už o ničem nemůže rozhodnout. Naprosto nesoustředěný výkon zejména obrany domácích způsobil, že první perioda zápasu skončila 4:3 pro Radotín. Otázkou zůstává, jak takový přístup domácí obrany hodnotil brankář Tomáš Říha, který se po delší době objevil v brance.

Po polovině zápasu byl stav 9:4 a obraz hry se nějak významně nezměnil. Plzeňští hráči, ač pouze v devíti do hry, hrozili z rychlých protiútoků, které byly zapříčiněny ne zrovna dostatečně rychlým střídáním domácích útočníků.

Do druhé poloviny zápasu nastoupili Custodi s Dominikem Sikou v brance a vzhledem k tomu, že na hráče Old Dogs začala doléhat únava, tak se pomalu začal měnit i obraz hry. Za zmínku stojí snad branka vstřelená sekundu před koncem třetí periody kapitánem domácích Petrem Poupětem, kdy hráč tlačen časem vystřelil z poloviny hřiště na branku soupeře a míč odrazem od zadního mantinelu do nohy plzeňského brankáře skončil v síti. Na závěr je třeba vyzdvihnout výkon hráče plzeňských Old Dogs Pavla Krause, který vstřelil tři branky a daleko mladším radotínským obráncům působil svým pohybem dost velké potíže v průběhu celého zápasu.

LCC v. Old Dogs Plzeň 17:7 (4:3, 5:1, 4:1, 4:2)

Patrik Procházka

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 207