Lacrosse > Ženský lakros > Aktuality > Plzeňský trenér ženského lakrosu Ondra Šedivec

Plzeňský trenér ženského lakrosu Ondra Šedivec

5.5.2011

(ado) - A nyní vám představujeme trenéra ženského lakrosového týmu Baggattaway Bees z Plzně Božkova a boxlakrosového hráče zároveň - Ondřeje Šedivce, mezi všemi známý jako Šéďa. Je mu 25 let a působí v klubu Old Dogs Plzeň (dříve LC Plzeň).  K lakrosu poprvé přičichl v roce 2001.

Tento rok dokončuje bakalářské studium a k tomu pracuje v kovovýrobě. Má rád srandu, a dobré lidi kolem sebe, co se umí od srdce zasmát. A nerad má aroganci a namyšlenost.

 

Ondřeji, od kdy trénuješ ženy lakros v Plzni a jak je to s názvy týmu/klubu, který se nyní měnil?

Plzeňský ženský tým jsem začal trénovat v září 2010. Dřív holky byli pod hlavičkou klubu LC Plzeň, který jejich odchodem prakticky zanikl. Přestoupily do fungujícího a rostoucího klubu Old Dogs Plzeň. Tímto krokem se plzeňský lacrosse opět sjednotil jako celek. Název ženského týmu "Baggattaway Bees" vznikl v důsledku tohoto přestupu. Jelikož název "staří psi" pro ženský tým není úplně vhodný… holky se vrátily k tradici a ostré lokty vzaly sebou.

 

Jaká je tréninková příprava, kolik je hráček a jaké jsou vaše cíle v NLŽL a chystáte se na nějaké turnaje? 

Tréninky fungují v Plzni dvakrát týdně, ale moje vize je na léto přidat ještě jeden. Celou zimu jsme trénovali v kryté hale, takže už se nemůžeme dočkat travnaté plochy.

Cíle v NLŽL jsou hlavně získat zkušenosti s velkým lakrosem. Do této chvíle jsme hráli vždy na menším hřišti a se sníženým počtem hráček. Jelikož nás není pořád dostatek na postavení vlastního týmu pro plnohodnotný lakrosový zápas, spojíme se s pražským týmem SK Lacrosse Jižní Město. V dubnu plánujeme společné soustředění, které nás má na toto spojení připravit. Tým Jižního Města již v minulém roce angažoval do svého středu některé plzeňské hráčky a tato spolupráce se oběma klubům osvědčila.

Jako Plzeň by jsme se chtěli zúčastnit tradičního lakrosového turnaje v Passově a samozřejmě českého Prague Cupu.

 

Jak ses dostal k trénování ženského lakrosu a jakého cíle chceš s holkama dosáhnout?

K trénování ženského lakrosu mě přivedla snaha o udržení a rozvíjení slibně se klubajícího týmu, který v Plzni začal budovat již dávno přede mnou Jirka Vít. Chtěl jsem, aby jeho práce nevyšla vniveč. Nabídl jsem se jako možnost pro další růst tohoto týmu a holky se rozhodly, že to se mnou zkusí. 

Můj velký cíl je vytvořit v Plzni silný tým, který doplní pražské týmy v soutěžích a možná rozvlní stojaté vody ženského lakrosu v Čechách.

 

 

Loading...

Aktuality

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Právě se hraje